Niespodziewany strzelec przesądza o zwycięstwie Bilbao, dublet Berchiche

Niespodziewany strzelec przesądza o zwycięstwie Bilbao, dublet BerchicheAFP
Athletic Bilbao pokonał Majorkę 4:0 w 23. kolejce LaLigi. Wynik nie był zaskoczeniem, biorąc pod uwagę imponującą formę Basków u siebie, a także fatalny bilans Żółtych na boiskach rywali. Bardziej nieoczekiwane było nazwisko strzelca dwóch bramek, który zadecydował o wyniku w pierwszych 17 minutach. Był nim 33-letni Yuri Berchiche, który dopiero po raz trzeci w swojej bogatej karierze i po raz pierwszy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii zdobył więcej niż jedną bramkę.

Athletic Bilbao utrzymuje presję na FC Barcelonie w tabeli ligowej dzięki wygranej nad Realem Majorka. Przed meczem Blaugrany różnica wynosi tylko dwa punkty. O dynamice meczu szybko przesądził strzelec dwóch pierwszych bramek.

Yuri Berchiche wyczekał na długie bezpośrednie podanie od Iñakiego Williamsa w trzeciej minucie i tyłem do bramki skierował piłkę w kierunku prawego słupka. Doświadczony napastnik wykończył akcję jeszcze dokładniej mniej niż kwadrans później, gdy Gorka Guruzeta dograł mu piłkę po rzucie rożnym, a Berchiche z pierwszej piłki skierował ją w lewy górny róg siatki.

Goście próbowali zmniejszyć deficyt w 25. minucie z kontrataku, ale wykończenie Antonio Sáncheza minęło się z celem. Niedługo później Predrag Rajković znów był w centrum uwagi, świetnie broniąc uderzenie głową Guruzety.

Sprawdź przebieg i komplet statystyk meczu Athletic-Real Majorka

Tuż po zmianie stron Iñaki Williams próbował wykończyć akcję, ale jego strzał został odbity przez obrońcę. W 54. minucie gości uratował drewniany słupek, gdy główka Yeraya Álvareza odbiła się od Berchiche i trafiła w lewy słupek. Chwilę później Rajković musiał interweniować przy kolejnym strzale Iñakiego Williamsa.

Majorka uległa presji w 62. minucie, gdy piłka przeszła przez pole karne do Guruzety, który skończył lot futbolówki w otwartej siatce. Publiczność zobaczyła kolejną bramkę na krótko przed końcem regulaminowego czasu gry, gdy Iker Muniain, będąc sam w okolicach pola karnego, zamknął wynik.