Oyarzabal i Mendez trafiają do bramki, a Real Sociedad wygrywa z Salzburgiem

Oyarzabal i Mendez trafiają do bramki, a Real Sociedad wygrywa z SalzburgiemAFP
Mikel Oyarzabal i Brais Mendez strzelili gole w pierwszej połowie, dając Realowi Sociedad komfortowe zwycięstwo 2:0 nad Salzburgiem we wtorkowym meczu grupy D Ligi Mistrzów.

Baskowie dominowali od samego początku spotkania i otworzyli wynik w siódmej minucie, gdy kapitan Oyarzabal uderzył lewą nogą ze skraju pola karnego w dalszy róg bramki.

Mendez podwyższył prowadzenie 20 minut później, pokonując bramkarza po szybkim kontrataku.

Oyarzabal spudłował dwie minuty później, a piłkarze Salzburga głośno narzekali na sędziego po tym, jak ich rzut karny został odwołany po długiej weryfikacji VAR na początku drugiej połowy.

Real Sociedad zajmuje pierwsze miejsce w grupie D z czterema punktami po dwóch meczach, wyprzedzając o jeden Salzburg. Inter Mediolan, który zajmuje trzecie miejsce z jednym punktem, gości Benficę, która nie ma punktów.