Lyon odniósł ważne zwycięstwo i nie jest już ostatni w tabeli

Lton odniósł ważne zwycięstwo i nie jest już ostatni w tabeli
Lton odniósł ważne zwycięstwo i nie jest już ostatni w tabeliAFP
Zmagający się z problemami Olympique Lyon odniósł w piątek zwycięstwo 1:0 z trzecim w tabeli AS Monaco dzięki zwycięskiej bramce w końcówce meczu rezerwowego Jeffersona Jeffinho.

Zagrożony spadkiem Lyon miał szanse objąć prowadzenie po okazjach Alexandre'a Lacazette'a i Clintona Maty, natomiast strzał Ernesta Nuamaha w 14. minucie nie został uznany ze względu na spalonego.

Monako również miało swoje szanse w pierwszej połowie, ale bramkarz Anthony Lopes zatrzymał Wilfrieda Singo i Maghnesa Akliouche.

Pomimo dużej liczby okazji dla obu drużyn, Lyon dopiero w 85. minucie zdobył zwycięską bramkę, po tym jak Jeffinho wszedł na boisko za Nuamah i wykonał fenomenalny strzał, którym zgarnął komplet punktów.

Monako pozostaje trzecie z 30 punktami, dwa za Niceą, która w sobotę zmierzy się z Le Havre. Paris Saint-Germain ma 36 punktów na koncie przed niedzielnym meczem z czwartym w tabeli Lille.

Dzięki zwycięstwu Lyon wygrzebał się z samego dołu tabeli i awansował na 16. miejsce, a w środę podejmie Nantes.