Frankowski znalazł się w jedenastce kolejki francuskiego L'Equipe

Frankowski znalazł się w jedenastce kolejki francuskiego L'EquipeAFP
Przemysław Frankowski znalazł się w jedenastce kolejki Ligue 1 zdaniem francuskiego L'Equipe. Polak uzyskał wyższą notę niż sam Kylian Mbappe.

Co ciekawe, Frankowski pojawił się na placu gry w meczu z Lyonem dopiero po przerwie. Spotkanie zaczął na ławce po dwóch nieudanych ostatnich występach. Jego zespół jedynie remisował jednak z ostatnią drużyną w tabeli francuskiej ekstraklasy, więc Polak został wpuszczony na boisko.

Już po siedmiu minutach wyprowadził Lens na prowadzenie pewnym wykorzystaniem rzutu karnego, a w 74. minucie dał zwycięstwo swojemu zespołowi, ponieważ do tego czasu Lyon zdołał doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie Lens wygrało 3:2.

Frankowski mimo zaledwie 45 minut na boisku otrzymał od L'Equipe notę 8 w skali 1-10 i jedynie trzech innych piłkarzy, którzy znaleźni się w jedenastce kolejki, może pochwalić się taką oceną swojej gry. Oprócz Polaka w zestawieniu znalazł się także Mbappe, który jednak zasłużył jedynie na notę 7.