Groźnie przed finałem Pucharu Francji, po zamieszkach spłonął autobus przewożący kibiców

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Groźnie przed finałem Pucharu Francji, po zamieszkach spłonął autobus przewożący kibiców

Zaktualizowany
Groźnie przed finałem Pucharu Francji, spłonął autobus przewożący kibiców z Lyonu
Groźnie przed finałem Pucharu Francji, spłonął autobus przewożący kibiców z LyonuAFP
Przed finałem Coupe de France doszło do kilku bijatyk pomiędzy chuliganami Olympique Lyon i PSG. W wyniku incydentów na bramkach przed autostradą doszczętnie spalony został autobus, a konstrukcja bramek może być uszkodzona. Mecz finałowy w Lille odbył się zgodnie z planem, ale incydentów było więcej.

Po raz kolejny francuska piłka nożna dostarczyła bardzo niepokojących wieści i obrazów. Tym razem doszło do starć między - najpewniej - chuliganami z Lyonu i Paris Saint-Germain w dniu finału krajowego pucharu. Mecz zaplanowano na neutralnym Stade Pierre-Mauroy w Lille i na trasach dojazdowych do obiektu doszło do incydentów.

Trasy dobierano tak, by nie przecinały się szlaki z Paryża i z Lyonu. Kibice PSG podróżujący autobusami z oficjalnymi stowarzyszeniami zostali poinstruowani, aby spotkać się na parkingu tuż za bramkami. Stamtąd mieli zostać odeskortowani przez policję na stadion. Według wydanego późnym wieczorem oświadczenia paryskich ultrasów z Collectif Ultras Paris (CUP), w miejsce przeznaczone dla kibiców z Paryża przyjechali kibice z Lyonu i doszło do walk.

Dostępne informacje wskazują, że doszło do skoordynowanego ataku jednej z grup w celu, między innymi, kradzieży lub zniszczenia oprawy przewożonej jednym z autobusów. Według danych zebranych przez Le Parisien, co najmniej dwa autobusy zostały zniszczone. Jeden z nich spłonął doszczętnie, niszcząc przy okazji konstrukcję bramek na autostradzie A1.

Prefektura Nord ogłosiła, że nastąpiła "przerwa w ruchu na autostradzie A1 w obu kierunkach na bramkach poboru opłat Fresnes-les-Montauban". Pomimo konieczności zaangażowania setek funkcjonariuszy w zabezpieczenie, mecz finałowy w Lille udało się przeprowadzić bez większych problemów.