Karol Świderski otwiera konto we Włoszech, bezcenny gol dla Hellasu

Karol Świderski otwiera konto we Włoszech, bezcenny gol dla HellasuProfimedia
Potrzebował niewiele ponad 10 minut na boisku, by strzelić swojego pierwszego gola na włoskiej ziemi. Karol Świderski z zimną krwią otworzył i – jak się okazało – zamknął wynik meczu Hellas-Sassuolo. To kluczowy moment, ponieważ jego drużyna ucieka przed spadkiem, spychając bliżej dna rywali.

Po opuszczeniu USA Karol Świderski czterokrotnie występował już we włoskiej Serie A – dwa razy jako zawodnik podstawowej jedenastki (schodził po godzinie), a dwa razy z ławki. Podobnie jak jego drużyna, nie może wspominać tych występów dobrze, dwa remisy i dwie porażki przybliżały Hellas Verona do spadku z ligi.

Sprawdź komplet statystyk meczu Hellas-Sassuolo

W niedzielę Polak rozpoczął mecz na ławce i dopiero w 68. minucie zmienił Thomasa Henry’ego na szpicy Hellasu. Wykazał się jednak perfekcyjnym instynktem tuż przed 80. minutą, gdy Federico Bonazzoli obsłużył go prostopadłym podaniem, a napastnik wyszedł sam na sam i lekkim strzałem pod bliższy słupek pokonał Andreę Consigliego.

Był to jedyny strzał Polaka w tym meczu, zatem może się pochwalić idealną skutecznością. Dołożył również pięć podań (wszystkie krótkie i celne) oraz trzy wygrane pojedynki o piłkę, a jego 23 minuty na boisku i tak pozwoliły mu na uzyskanie miana bohatera meczu wg danych Flashscore!

Pierwszy gol Świderskiego we Włoszech okazał się tym cenniejszy, że dał wygraną 1:0 nad bezpośrednim rywalem o utrzymanie w Serie A. Sassuolo po siódmej (!) z rzędu porażce zamienia się z Hellasem w strefie spadkowej ligi, z której werończycy właśnie uciekli. Cały mecz w ekipie ze Stadio Bentegodi rozegrał również Paweł Dawidowicz, dla którego był to kolejny solidny występ w obronie.