Fernando Santos zwolniony! Były selekcjoner Polski opuszcza Besiktas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Fernando Santos zwolniony! Były selekcjoner Polski opuszcza Besiktas

Fernando Santos ustąpił ze stanowiska trenera
Fernando Santos ustąpił ze stanowiska treneraProfimedia
W krótkim oświadczeniu Besiktas poinformował w sobotę o odejściu Fernando Santosa. Decyzja została ogłoszona po rozczarowującym remisie z Samsunsporem w sobotni wieczór.

Krótki pobyt Fernando Santosa w Besiktasie dobiegł końca. Po 16 meczach były trener reprezentacji narodowych Portugalii i Polski został zwolniony przez klub ze Stambułu. Zdecydowała seria pięciu meczów bez zwycięstwa (trzy porażki i dwa remisy).

Zatrudniony w styczniu Fernando Santos był czwartym (!) trenerem Besiktasu w tym sezonie, po Senolu Gunesie, Rizie Calimbayu i Buraku Yilmazie. W tym czasie udało mu się odnieść siedem zwycięstw, cztery remisy i ponieść pięć porażek.

Sprawił, że zespół spadł na czwarte miejsce w lidze tureckiej, za Trabzonspor, ale także zostawił drużynę w półfinale Pucharu Turcji.

Warto pamiętać, że był to powrót Fernando Santosa do piłki klubowej. Nie prowadził żadnego klubu od 2010 roku, kiedy był odpowiedzialny za grecki PAOK. Od tego czasu prowadził reprezentacje narodowe Grecji, Portugalii (mistrzowie Europy w 2016 roku) i Polski.

Aktualna pozycja Besiktasu w tabeli Super Lig
Aktualna pozycja Besiktasu w tabeli Super LigFlashscore