Industria Kielce lepsza od Wisły Płock i zostaje nowym liderem Orlen Superligi

Industria Kielce wraca na szczyt tabeli w polskiej Superlidze
Industria Kielce wraca na szczyt tabeli w polskiej Superlidze Profimedia
Industria Kielce wzięła rewanż z grudniową porażkę z Wisłą Płock we własnej hali. Tym razem rozbiła swoich rywali w Płocku i wróciła na pozycję lidera Orlen Superligi.

Industria Kielce przystępowała do tego meczu z bardzo jasnym przekazem, że trzeba pokonać Wisłę Płock i odzyskać pozycję lidera w tabeli, którą Wisła Płock wywalczyła w grudniu w Kielcach, kiedy pokonała miejscową Industrię 29:28.

Podopieczni Tałanta Dujszabajewa od początku starali się budować przewagę, ale nie wychodziło im zbudowanie zapasu. Prowadzili praktycznie przez całą pierwszą połowę, ale najwyższe prowadzenie było dwupunktowe. Do przerwy kielczanie prowadzili 15:14.

Druga część meczu to już zdecydowana dominacja gości. Industria szybko zaczęła budowanie przewagi i miała 20:16, a kolejny fragment meczu to seria 6-2 dla drużyny z Kielc, która prowadziła już 26:18.

W końcowym fragmencie meczu od stanu 31:23 Wisła zdołała odrobić kilka punktów, ale mecz zakończył się wynikiem 34:29, co dało Industrii Kielce pewne zwycięstwo i powrót na pierwszą pozycję w Orlen Superlidze.

MVP meczu został Dylan Nahi, który zdobył w tym meczu 9 goli. Industria Kielce i Wisła Płock mają w tabeli po 69 punktów w 24 meczach. Trzecie miejsce zajmuje Górnik Zabrze, który ma 51 punktów. Do końca sezonu zasadniczego zostały dwie kolejki.