Salamon: Mam poczucie, że mój czas w kadrze nadchodzi

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Salamon: Mam poczucie, że mój czas w kadrze nadchodzi
Salamon: Mam poczucie, że mój czas w kadrze nadchodzi
Salamon: Mam poczucie, że mój czas w kadrze nadchodzi
Profimedia
Bartosz Salamon może zaliczyć do udanych swój występ w reprezentacji Polski w spotkaniu przeciwko Albanii. Obrońca Lecha Poznań liczy teraz na kolejne mecze w narodowych barwach.

Bartosz Salamon w spotkaniu z Albanią zagrał w biało-czerwonej koszulce po raz pierwszy od roku. Defensor Lecha Poznań spisał się dobrze i liczy teraz na kolejne powołania.

"Po tym, jak zagrałem rok temu i doznałem kontuzji, która wyeliminowała mnie na siedem miesięcy, temat kadry narodowej zupełnie odłożyłem, nie miałem z tym związanych żadnych nadziei. Skupiałem się na robocie, jaka jest do wykonania w klubie. Chciałem odzyskać radość z gry w piłkę. Nawet jak wiosną wróciłem do regularnej gry, a jako Lech fajnie graliśmy w Lidze Konferencji Europy, nie zaprzątałem sobie głowy tym, czy trener na mnie postawi. Więcej, jak okazało się, że jednak zostałem dowołany, to użyłem takiego określenia wobec siebie, że jestem zadaniowcem, czyli piłkarzem, który w razie potrzeby pomoże na murawie swoim doświadczeniem. Mam wciąż swoje marzenia, które chciałbym zrealizować" - powiedział Salamon w rozmowie z oficjalną stroną internetową Lecha.

Salamon jak na razie w reprezentacji Polski zanotował 11 występów. Defensor "Kolejorza" uważa, że jego czas w kadrze dopiero się zaczyna.

"Muszę być szczery wobec siebie, spojrzeć w lustro i powiedzieć, że minęło trzynaście lat od pierwszej nominacji i przez ten czas nie zaistniałem zbytnio w kadrze. Mam jednak w sobie wciąż jeszcze wiele sił i chęci, żeby podjąć wyzwanie. A to uda mi się tylko w jeden sposób: jeśli z tygodnia na tydzień będę ciężko pracował w klubie, osiągał z nim dobre wyniki i prezentował przy tym dobrą formę. Często piłkarze w wieku 32 lat wszystko, co najpiękniejsze w karierze reprezentacyjnej mają już za sobą. Osiągnęli sukces, pojechali na wielką imprezę itd. A ja mam poczucie, że mój czas dopiero nadchodzi i mogę jeszcze wiele dać kadrze, wiele z nią osiągnąć. Tego się trzymam i to mnie napędza" - uważa Bartosz Salamon.