Tenis Flash: Jan Zieliński mistrzem Australian Open! Sinner i Miedwiediew w finale

Novak Djokovic w końcu znalazł pogromcę w Melbourne
Novak Djokovic w końcu znalazł pogromcę w MelbourneAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

17:40 Alexander Zverev obwinia chorobę za swoją porażkę z Miedwiediewem. "Po meczu z Alcarazem byłem trochę chory i miałem lekką gorączkę, więc nie pomogło mi to w regeneracji, a grałem całkiem sporo".

16:03 Novak Djoković był mocno rozczarowany po tym, jak odpadł z Australian Open po porażce z Jannikiem Sinnerem. Serb przyznał, że w starciu z Włochem nie był w stanie wejść na swój właściwy poziom. "Dziś całkowicie mnie ograł. Byłem zszokowany swoim poziomem. W pierwszych dwóch setach niewiele rzeczy robiłem dobrze. O ile pamiętam, to jeden z najgorszych meczów Wielkiego Szlema, jakie kiedykolwiek rozegrałem" - powiedział Serb.

14:15 Maja Chwalińska (352. WTA) kontynuuje świetny występ w turnieju ITF W75 w Porto. Polka pokonała 6:1; 6:1 Veroniką Erjavec (192. WTA) i awansowała do półfinału, gdzie zmierzy się z Sinją Kraus (200. WTA).

14:10 Daniił Miedwiediew (3. ATP) odwrócił losy meczu z Alexandrem Zverevem (6. ATP) i awansował do trzeciego w karierze finału Australian Open. Niemiec wygrał dwa pierwsze sety, ale w kolejnych dwóch przegrywał w tie-breaku. W decydującej partii nie zdołał wytrzymać presji i dwukrotnie dał się przełamać. Rosjanin o tytuł zagra z Jannikiem Sinnerem. Mecz zakończył się wynikiem 5:7; 3:6; 7:6(4); 7:6(5); 6:3. Mecz trwał 4 godziny i 18 minut.

13:50 Po pokonaniu Djokovicia w półfinale i dotarciu do swojego pierwszego finału Wielkiego Szlema, Jannik Sinner opisał siebie jako "spokojniejszego". "Dam z siebie wszystko w niedzielę" – zapewnił.

08:15 Jannik Sinner (4. ATP) pierwszym finalistą Australian Open. Włoch przerwał serię Novaka Djokovicia w Melbourne, który był tam niepokonany od 2018 roku. Sinner znalazł na niego sposób i wygrał 6:1; 6:2; 6:7(6); 6:3. Będzie to pierwszy wielkoszlemowy finał w jego karierze. Czytaj więcej.

07:28 Novak Djokovic (1. ATP) wrócił do meczu! Serb przegrał dwa pierwsze sety 1:6; 2:6, a w tie-breaku trzeciej partii obronił piłkę meczową przy stanie 5-6. Trzy kolejne punkty padły jego łupem i doprowadził on do czwartej partii w starciu z Jannikiem Sinnerem (4. ATP).

06:20 Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh zostali triumfatorami turnieju miksta podczas Australian Open. Polak i Tajwanka wygrali w finale 6:7(5); 7:5; 11-9 z parą Desirae Krawczyk/Neal Skupski. Brytyjczyk i Amerykanka prowadzili już 4:2 w drugim secie, a w super tie-breaku mieli piłkę meczową przy stanie 9-8. Dla Zielińskiego to pierwszy wielkoszlemowy tytuł w karierze. Czytaj więcej