Tenis Flash: Hurkacz awansował do półfinału w Szanghaju. Porażka Fręch w Hongkongu

Hubert Hurkacz powalczy o półfinał w Szanghsju
Hubert Hurkacz powalczy o półfinał w SzanghsjuAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

16:14 Sebastian Korda (26. ATP) będzie rywalem Huberta Hurkacza w walce o finał turnieju ATP 1000 w Szanghaju. Amerykanin pokonał 6:7(10); 6:2; 7:6(6) swojego rodaka Bena Sheltona (20. ATP). Shelton wrócił w tie-breaku decydującego seta ze stanu 1-6 na 6-6, żeby ostatecznie go przegrać. Spotkanie trwało blisko 3 godziny.

Do tej pory Hurkacz i Korda grali ze sobą dwukrotnie. W 2021 roku w fianle turnieju w Delray Beach w dwóch setach wygrał Polak, a podczas tegorocznego Australian Open spotkali się w 1/8 i w pięciu setach lepszy okazał się Amerykanin.

Zagrania z meczu Korda – Shelton

15:12 Anastazja Pawluczenkowa (61. WTA) awansowała do ćwierćfinału w Hongkongu. Rosjanka pokonała 7:5; 1:6; 6:1 Beatriz Haddad Maię (20. WTA). Znamy też już wszystkie uczestniczki 1/4 w Seulu. Jessica Pegula (4. WTA) zagra z Claire Liu (98. WTA), Yanina Wickmayer (83. WTA) zmierzy się z Poliną Kudiermietową (170. WTA), Yue Yuan (128. WTA) będzie rywalizowała z Marie Bouzkovą (29. WTA), a Emina Bektas (116. WTA) z Kimberly Birrell (102. WTA).

12:41 Natomiast Magdalena Fręch (70. WTA) przegrała 3:6; 7:6(4); 3:6 z Martiną Trevisan (42. WTA) w 2. rundzie turnieju w Hongkongu. Polka przegrywała w tie-breaku 2:4, ale kolejne punkty poszły na jej konto, a w decydującym secie prowadziła 3:1, jednak od tego momentu jej gra wyhamowała i Włoszka wygrała pięć gemów z rzędu.

12:38 Hubert Hurkacz awansował do półfinału turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. Polak pokonał 4:6; 6:1; 6:3 Fabiana Marozsana. Jego kolejnym rywalem będzie Ben Shelton lub Sebastian Korda.

Skrót meczu Hurkacz – Marozsan
Pomeczowa wypowiedź Hurkacza

07:48 Hubert Hurkacz (17. ATP) zmierzy się dziś z Fabianem Marozsanem (91. ATP) w meczu o półfinał turnieju w Szanghaju.