Tenis Flash: Jabeur najlepsza w Ningbo, Linette doskonale zaczyna w Pekinie

Tenis Flash: Jabeur najlepsza w Ningbo, Linette doskonale zaczyna w PekinieAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

18:01 Fantastyczne wieści z Pekinu. Magda Linette (25. WTA) po raz drugi w historii wygrywa z Wiktoryją Azaranką (17. WTA), a po raz pierwszy awansuje do drugiej rundy China Open w chińskiej stolicy. Polka zwyciężyła 5:7, 6:1, 6:2, absolutnie dominując w dwóch ostatnich setach.

Wynik i statystyki Magdy Linette
Wynik i statystyki Magdy LinetteFlashscore

12:35 Po wygranej Miedwiediew nie szczędził komplementów De Minaurowi, który w beznadziejnej sytuacji zawsze potrafi postawić trudne warunki i raz za razem wraca do walki.

Wypowiedź pomeczowa Daniiła Miedwiediewa
Flashscore

12:23 W pierwszym secie zanotował imponujący powrót do rywalizacji ze stanu 2:5 do 6:5, ale tylko na tyle Alexowi De Minaurowi (12. ATP) pozwolił faworyt, Daniił Miedwiediew (3. ATP). Rosjanin doprowadził do tie-breaka, wygrał go, a w drugiej partii dopełnił dzieła. Po wygranej 7:6(3), 6:3 Miedwiediew wchodzi do ćwierćfinału turnieju ATP w Pekinie.

Skrót meczu De Minaur-Miedwiediew
Flashscore

11:17 To koniec sezonu dla Karoliny Pliskovej (36. WTA). Była liderka światowego rankingu poinformowała, że ze względu na kontuzję lewgo nadgarstka musi wycofać się z turnieju WTA 250 w rumuńskim Cluj i w tym sezonie już nie zobaczymy jej na korcie.

11:13 Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys awansowali do ćwierćfinału debla turnieju tenisowego ATP w Pekinie. W pierwszej rundzie pokonali belgijską parę Sander Gille - Joran Vliegen 7:6(5), 6:4. Kolejnymi przeciwnikami Zielińskiego i Nysa będą rozstawieni z numerem drugim utytułowani Holender Wesley Koolhof i Brytyjczyk Neal Skupski.

10:28 Ons Jabeur (7. WTA) zwycięża w Ningbo. Tunezyjka bez większych problemów wygrała w finale z Dianą Shnaider (85. WTA) 6:2, 6:1, a spotkanie trwało zaledwie godzinę i 15 minut. To jej piąte turniejowe zwycięstwo w WTA w karierze

10:24 Kudiermietowa zmierzy się w finale imprezy w Tokio z Jessicą Pegulą (4. WTA). Rozstawiona z dwójką Amerykanka pokonała w swoim półfinale Greczynkę Marię Sakkari (6. WTA) 6:2, 6:3.

08:52 Pogromczyni Igi Świątek - Weronika Kudiermietowa (19. WTA) - pierwszą finalistką turnieju WTA 500 w Tokio. Roztsawiona z ósmym numerem w turnieju Rosjanka pokonała w półfinale swoją rodaczkę Anastazję Pawluczenkową (86. WTA) 7:6(6), 6:7(2), 6:3.

08:08 Magdalena Fręch awansowała do głównej drabinki turnieju WTA 1000 w Pekinie, po tym jak w drugiej rundzie kwalifikacji jej rywalka Amerykanka Claire Liu wycofała się z rywalizacji. Wciąż nie wiadomo z kim zmierzy się 69. w rankingu Polka na otwarcie zawodów. Znana jest za to przeciwniczka Magdy Linette (25. WTA). W pierwszej rundzie w stolicy Chin poznanianka już dziś zmierzy się z Wiktorią Azarenką (17. WTA).