Tenis Flash: Popisowa gra Hurkacza, Świątek blisko półfinału WTA Finals

Tenis Flash: Zaskakująca porażka Sabalenki w meczu grupowym WTA Finals
Tenis Flash: Zaskakująca porażka Sabalenki w meczu grupowym WTA FinalsAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

00:53 Zdecydowana wygrana 6:0, 7:5 Igi Świątek (2. WTA) niewątpliwie cieszy, ponieważ oznacza już prawie gwarancję gry w półfinale WTA Finals. Jednak bohaterką nocnego meczu - tym razem tragiczną - była Coco Gauff (3. WTA), która straciła równowagę mając wygraną w secie na wyciągnięcie ręki. Na pewno Amerykanka się podniesie, ale to musiało być bardzo bolesne doświadczenie.

00:13 Polscy kibice po cichu pewnie zaciskali kciuki, by Dominic Thiem (108. ATP) wyszedł zwycięsko z rywalizacji z Holgerem Rune (7. ATP) – to otworzyłoby szerzej drzwi do ATP Finals Hubertowi Hurkaczowi. Nic z tych rzeczy, Duńczyk uniósł ciężar rywalizacji i spokojnie wygrał 6:4, 6:2.

22:03 Ugo Humbert (26. ATP) był o krok od sprawienia sensacji w pojedynku z Alexandrem Zverevem (9. ATP) w Paryżu. Francuz przegrał pierwszego seta, w drugim przegrywał 3:5, a mimo to zdołał wywalczyć tie-break, wygrać go i również do końca tie-breaka rywalizować o wygraną w trzecim secie. Ta swoista "bitwa o Paryż" trwała ponad 3,5 godziny i choć Zverev wygrał 6:4, 6:7(3), 7:6(5), to serca hali w Bercy biły dla Humberta.

Skrót meczu Humbert-Zverev

21:48 Ponieważ mecz Igi Świątek z Coco Gauff niemal na pewno nie skończy się przed północą (planowy start ok. 23:00), w poszukiwaniu najlepszej wymiany środy zerknęliśmy na wcześniejszy pojedynek WTA Finals, pomiędzy Jeleną Rybakiną a Marią Sakkari. Oto FlashMoment WTA!

FlashMoment WTA środy

20:23 Po trzech wygranych z rzędu (w tym dwóch w kwalifikacjach) Kacper Żuk (371. ATP) kończy swoją przygodę z challengerem w Ismaning. Jego marsz zatrzymał Maximilian Marterer (105. ATP), który pierwszego seta zgarnął pewnie, ale w drugim walka trwała prawie do końca i dopiero tie-break pozwolił reprezentantowi gospodarzy świętować wygraną 6:3, 7:6(3).

19:09 Kolejny faworyt za burtą! Tym razem Casper Ruud (8. ATP) żegna się z kortami w paryskim Bercy. To istotne o tyle, że pogromca Norwega – Francisco Cerundolo (21. ATP) – będzie kolejnym rywalem Huberta Hurkacza. W pierwszym secie obaj zawodnicy sprawiali sobie problemy i wymienili się po jednym przełamaniu do stanu 5:5. Ruud miał nawet piłkę setową przy break poincie, ale nie wykorzystał jej. Zamiast powalczyć przynajmniej w tie-breaku, to on dał się przełamać i przegrał 5:7. W drugiej partii równie długo oporu nie stawiał i po jednym przełamaniu przegrał 5:7, 4:6.

18:58 Co prawda przestało lać, ale pogoda w Cancun wciąż jest daleka od pożądanej. Mimo to, przy pustych trybunach, trwa mecz deblowy. Co dalej? Będziemy nasłuchiwać.

18:02 Na Novaka Djokovicia (1. ATP) nie ma mocnych. A przynajmniej na tyle mocny nie był Tomas Martin Etcheverry (31. ATP). W pierwszym secie wielki Serb zachował się jak wytrawny łowca, wyczekując na odpowiedni moment, by zadać cios. Przełamał Argentyńczyka w ósmym gemie i w kolejnym zostało mu już tylko zamknąć seta. W drugim utorował sobie drogę już na starcie, dochodząc po dwóch przełamaniach do prowadzenia 4:1. Etcheverry walczył jeszcze w ostatnich minutach, broniąc dwie piłki meczowe, ale losów pojedynku nie zmienił. Nole wygrywa 6:3, 6:2 i pewnie wchodzi do 1/8 finału. Na tym etapie zmierzy się z Tallonem Griekspoorem.

Skrót meczu Djoković-Etcheverry

17:28 Pokaz charakteru Alexa De Minaura (13. ATP). Australijczyk po przegranym pierwszym secie wrócił w wielkim stylu i może świętować 200. wygraną w swojej karierze. W 2. rundzie Paris Masters rozprawił się z Dusanem Lajoviciem (48. ATP) 4:6, 6:4, 6:4.

16:30 Niedawny pogromca Huberta Hurkacza z Paryżem już się żegna. Felix Auger-Aliassime (19. ATP) trafił na dobry dzień Stefanosa Tsitsipasa (7. ATP) i nawet w tie-breaku nie udało się wydrzeć Grekowi zwycięstwa. Faworyt czeka już na rywala w 1/8 finału po zwycięstwie 6:3, 7:6(4).

15:05 Znając historię ich pojedynków, można było obawiać się wyczerpującego maratonu między Hubertem Hurkaczem (11. ATP) a Roberto Bautistą Agutem (66. ATP). Polak miał inne plany i zdołał rozprawić się z bardziej doświadczonym przeciwnikiem w mniej niż godzinę. Na luzie, z radością i pełną kontrolą – tak grał Hubert nawet w gemach, których nie mógł wygrać. Skończyło się efektowną wygraną 6:3, 6:2 i gwarancją gry w 1/8 finału.

14:27 Daniił Miedwiediew (3. ATP) nie dał rady Grigorowi Dimitrowowi (17. ATP). Bułgar sprawił kolejną niespodziankę w ostatnim czasie. Przed miesiącem wyrzucał z turnieju w Szanghaju Carlosa Alcaraza, a tym razem pokonał  w Paryżu 6:3, 6:7(4), 6:7(2) faworyzowanego Rosjanina. W kolejnej rundzie zmierzy się z Alexandrem Bublikiem (33. ATP).

Skrót meczu Dimitrow - Miedwiediew

13:51 Niespodzianek w Paryżu ciąg dalszy. Po Carlosie Alcarazie z turniejem ATP 1000 pożegnał się Tommy Paul (12. ATP). Amerykanin już po raz drugi w ciągu dwóch miesięcy przegrał z Boticem Van De Zandschulpem (60. ATP), który tym samym zaliczył już czwartą wygraną podczas Paris Masters, wliczając dwa mecze kwalifikacyjne. Po zwycięstwie 6:4, 2:6, 6:3 Holender trafi w 3. rundzie na Andrieja Rublowa (5. ATP).

13:16 Pozasportowe problemy Alexandra Zverva (9. ATP). Niemiecki tenista został ukarany grzywną przez niemiecki sąd. Według mediów chodzi o kwotę 450 tysięcy euro. Wszystko za fizyczne znęcanie się nad swoją byłą partnerką i matką dziecka Zvereva. Prawnicy zawodnika poinformowali, że będzie się on odwoływał od tej decyzji.

12:50 Niestety, przenosiny z Bazylei do Paryża nie skończyły się dobrze dla Jana Zielińskiego i Hugo Nysa. Monakijsko-polski duet już na pierwszym meczu skończył udział w turnieju deblowym, ulegając w dwóch setach – 6:7(7), 4:6 – parze Heliovaara/Pavić.

11:30 Piotr Matuszewski i Kai Wehnelt dopiero w super tie-breaku przebrnęli przez pierwszy pojedynek challengera w Sydney, w którym są rozstawieni z jedynką. Po przegraniu otwierającego seta z australijską parą Bouzige/Mott, Polak i Niemiec zdołali odmienić przebieg pojedynku i wygrali 4:6, 6:4, 10-2.

07:55 Przypominamy, że wczoraj wieczorem do niespodziewanego rozstrzygnięcia doszło w turnieju ATP 1000 w Paryżu. Już w pierwszej rundzie z rywalizacją pożegnał się bowiem Carlos Alcaraz (2. ATP), który musiał uznać wyższość Romana Safiullina (45. ATP), który wygrał 6:3, 6:4. Dla Rosjanina było to największe zwycięstwo w karierze.

Skrót spotkania Alcaraz - Safiullin

07:10 Jelena Rybakina (4. WTA) pokonała w drugiej kolejce WTA Finals w Cancun Marię Sakkari 6:0, 6:7(4), 7:6(2). Tym samym Greczynka po dwóch porażkach w dwóch meczach straciła szansę na wyjście z grupy, a Kazaszka powalczy o wszystko z Aryną Sabalenką (1. WTA) w ostatniej serii gier.

06:53 Aryna Sabalenka (1. WTA) niespodziewanie przegrała w swoim drugim meczu w fazie grupowej WTA Finals. Liderka światowego rankingu uległa w dwóch setach Jessice Peguli (5. WTA) 4:6, 3:6. Oznacza to, że Amerykanka jest już pewna awansu do fazy pucharowej, a Białorusinka o wyjście z grupy powalczy w bezpośrednim starciu z Jeleną Rybakiną (4. WTA).