Kolejne zwycięstwo Kamila Majchrzaka. Polak awansował do ćwierćfinału w MonastyrzeProfimedia
Kamil Majchrzak awansował do ćwierćfinału turnieju ITF M15 w Monastyrze. Polak okazał się lepszy w dwóch setach niż Oliver Tarvet. Dla Polaka to pierwsze zawody po 13-miesięczniej dyskwalifikacji.

Kamil Majchrzak odniósł kolejne zwycięstwo po zawieszeniu za stosowanie niedozwolonych substancji, które zażył nieświadomie przy zmianie suplementów.

Na Polaka tym razem czekało trudniejsze zadanie niż w pierwszej rundzie, ponieważ mierzył się z Brytyjczykiem Oliverem Tarvetem (889. ATP). W pierwszej rundzie ograł 6:0; 6:0 Japończyka Geni Inoue. Mecz rozpoczął się idealnie dla Polaka, ponieważ już w drugim gemie przełamał rywala po tym, jak popełnił on podwójny błąd serwisowy przy stanie 15-40. Majchrzak prowadził 3:0, ale wtedy nastąpił powrót Brytyjczyka do stanu 3:3.

Majchrzak jednak szybko wrócił na właściwe tory i wygrał pierwszego seta 6:3. Od początku drugiego poszedł za ciosem i przełamał rywala na 1:0. Przy swoim podaniu nie stracił punktu, gema zakończył asem, co dało mu już komfortowe prowadzenie. Kamil dobrze czuł się w polu serwisowym, bo łącznie w drugiej partii posłał 5 asów, a przez całego seta stracił zaledwie trzy punkty, kiedy wprowadzał piłkę do gry.

W dalszej fazie meczu nie było przełamań, a Polak wygrał 6:3; 6:4, co dało mu awans do ćwierćfinału turnieju ITF M15 w Monastyrze. Jego kolejnym rywalem będzie 20-letni Rosjanin – Illia Simakin (688. ATP).