Elena Rybakina przetrwała test Azarenki i awansowała do finału Miami Open

Elena Rybakina w akcji
Elena Rybakina w akcjiProfimedia
Rozstawiona z numerem czwartym Elena Rybakina pokonała w czwartek Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 6-4, 0-6, 7-6 i zapewniła sobie awans do finału turnieju Miami Open.

Rybakina, najwyżej rozstawiona w losowaniu kobiet, wygrała prawie 82% swoich pierwszych punktów serwisowych, ale wykorzystała tylko dwie z 11 szans na przełamanie, zapewniając sobie zwycięstwo w dwie godziny i 33 minuty.

"To była ciężka bitwa" - powiedziała Rybakina, urodzona w Moskwie Kazaszka, podczas wywiadu na korcie po dotarciu do czwartego finału w tym roku.

"Nie serwowałam zbyt dobrze, a Vika od drugiego seta uderzała bardzo dobrze. Było ciężko, ale wiedziałam, że będę walczyć do końca i tak właśnie zrobiłam".

W secie otwarcia Rybakina zmarnowała pięć pierwszych szans na przełamanie, zanim przełamała serwis Azarenki i objęła prowadzenie 4-3, a następnie wykorzystała swoją zadziwiającą moc, kończąc 51-minutowego seta potężnym uderzeniem.

Azarenka nie poddawała się jednak i w drugim secie zaliczyła bezbłędny występ, w którym ograniczyła Rybakinę do pięciu punktów i trzykrotnie przełamała serwis, aby wywalczyć decydujący wynik.

Rybakina rozpoczęła trzeciego seta znacznie lepiej, a w piątym gemie przełamała się przy piątej próbie i wyszła na 3:2, gdy Azarenka wbiła backhand w siatkę.

Kazaszka nie wykorzystała pierwszej szansy na wygranie meczu, gdy Azarenka uzyskała przełamanie i doprowadziła do stanu 5-5 po tym, jak wykonała drop shot, a przeciwniczka posłała uderzenie w siatkę.

Statystyki meczu Elena Rybakina - Victoria Azarenka
Statystyki meczu Elena Rybakina - Victoria AzarenkaFlashscore

Serwująca Rybakina wywalczyła dogrywkę i zdobyła pierwsze trzy punkty, zanim ostatecznie zakończyła spotkanie zwycięstwem.

Rybakina, zdobywczyni tytułów w Brisbane, Abu Dhabi i Dosze, w finale zmierzy się z Amerykanką Danielle Collins (30) lub rozstawioną z numerem 14. Rosjanką Ekateriną Alexandrovą (29).

Sprawdź statystyki meczu dzięki Flashscore.