Novak Djokovic pokonuje Rune i dociera do dziewiątego półfinału Paris Masters

Novak Djokovic awansował do półfinału turnieju w Paryżu
Novak Djokovic awansował do półfinału turnieju w ParyżuAFP
Novak Djokovic pokonał w piątek Holgera Rune, aby pomścić porażkę w finale zeszłorocznego Paris Masters i dotrzeć do ćwierćfinału, podczas gdy Stefanos Tsitsipas zagra z Grigorem Dimitrovem.

Światowy numer jeden Novak Djokovic nie wykorzystał piłki meczowej w drugim secie, ale ostatecznie pokonał Duńczyka Holgera Rune 7:5; 6:7(3); 6:4 w ćwierćfinale po 2 godzinach i 50 minutach na korcie w Bercy Arena.

Serbska gwiazda gra w turnieju ATP Tour po raz pierwszy od zdobycia 24. tytułu wielkoszlemowego we wrześniu w Nowym Jorku. Djokovic, sześciokrotny mistrz, zmierzy się w sobotę z Andriejem Rublowem o miejsce w swoim dziewiątym finale Paris Masters.

36-latek odniósł swoje drugie zwycięstwo w karierze przeciwko Rune, po dwóch kolejnych porażkach z numerem siedem na świecie.

Najważniejsze wydarzenia z meczu Djokovic kontra Rune

Djokovic wygrał pierwszego seta, który był w dużej mierze zdominowany przez serwis, z przełamaniem w 12. gemie.

W drugiej partii, prowadząc 5:4, wywalczył piłkę meczową przy podaniu Rune, zanim 20-latek zdobył serię genialnych punktów w tie-breaku, aby wymusić rozegranie decydującej odsłonie.

W trzecim secie Djokovic był jednak bardzo skuteczny i wystarczyło mu jedno przełamanie.

Novak Djokovic świętuje po wygraniu ćwierćfinału singla mężczyzn z Holgerem RuneAFP

Djokovic wygrał 16 kolejnych meczów od czasu porażki z Carlosem Alcarazem w finale Wimbledonu. Wygrał również wszystkie osiem poprzednich półfinałów Paris Masters.