Szybki awans Linette w Pekinie z powodu kontuzji rywalki. Jest blisko starcia z Świątek

Magda Linette awansowała do 3. rundy w Pekinie
Magda Linette awansowała do 3. rundy w PekinieAFP
Magda Linette awansowała do 3. rundy turnieju WTA 1000 w Pekinie. Jej rywalka Jennifer Brady poddała mecz przy stanie 3:1 z powodu kontuzji kolana. Linette o ćwierćfinał może zagrać z Igą Świątek, jeśli ta pokona Warwarę Graczową.

Magda Linette po świetnym meczu i zwycięstwie nad Wiktorią Azarenką chciała kontynuować dobrą dyspozycję, którą pokazywała we wrześniu. Jej rywalką była Jennifer Brady, z którą grała do tej pory 5 razy i wygrała tylko w 2018 roku podczas Australian Open. Po raz ostatni mierzyły się miesiąc temu na US Open.

Początek meczu był bardzo udany dla Magdy Linette. Polka pewnie utrzymała własne podanie, a następnie zdołała przełamać rywalkę po znakomitej akcji i dobrym forhendzie. Dało jej to już zapas i prowadzenie 2:0.

Magda grała świetnie, po asie serwisowym miała już 40:0 przy własnym podaniu. Nie pomogła jej siatka, żeby wykorzystać pierwszego break pointa, ale dołożyła kolejnego asa, co dało jej wynik 3:0. Jennifer Brady wyraźnie doznała jakiegoś problemu zdrowotnego w tym gemie i wzięła przerwę medyczną.

Po kilku minutach mecz został wznowiony. Amerykanka wyraźnie miała problem z przemieszczaniem się po korcie i robiła sporo błędów, ale przy stanie 40:40 zagrała dwa rewelacyjne uderzenia z forhendu. Jennifer Brady zdecydowała się jednak poddać mecz z powodu urazu kolana.

Magda Linette awansowała do 3. rundy turnieju w Pekinie i na pewno nie będzie chciała się na tym zatrzymać. Jej kolejną rywalką może być Iga Świątek, która zmierzy się z Warwarą Graczewą. Jeśli była liderka rankingu WTA wygra to spotkanie, to ujrzymy pojedynek Linette – Świątek o ćwierćfinał.