Maks Kaśnikowski znów z bezcennym skalpem, Borna Corić pokonany

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Maks Kaśnikowski znów z bezcennym skalpem, Borna Corić pokonany

Maks Kaśnikowski znów z bezcennym skalpem, Borna Corić pokonany
Maks Kaśnikowski znów z bezcennym skalpem, Borna Corić pokonanyProfimedia
Po raz pierwszy w karierze 20-letni warszawiak może pochwalić się taką serią. W ciągu tygodnia wyeliminował dwóch zawodników z pierwszej setki rankingu ATP. Dziś Borna Corić nie był w stanie choć raz przełamać Polaka.

Środowy wieczór przyniósł bardzo interesujący mecz podczas challengera we włoskiej Perugii. Maks Kaśnikowski (243. ATP), który do niedawna miał imponującą serię siedmiu zwycięstw z rzędu – w tym finał turnieju ITF w Kiseljaku – mierzył się w Perugii z jednym z największych nazwisk turnieju. 

Borna Corić (88. ATP) był rozstawiony z trójką, ale wyraźnie nie był w stanie zagrozić Kaśnikowskiemu. Pierwszy set przebiegał pod dyktando podających aż do 11. gema, w którym Polak wypracował dwa break pointy i za drugim razem zdołał przełamać Chorwata, by przy swoim podaniu oddać tylko punkt i wygrać 7:5

W drugiej odsłonie Corić wydawał się bliski przełamania w czwartym gemie, warszawiak utrzymał się jednak i kolejne dwa break pointy należały do niego. W dziewiątym gemie za drugim razem przełamał przeciwnika, by mecz zamknąć gemem na sucho, z rezultatem 7:5, 6:4

Borna Corić jest drugim w ciągu tygodnia zawodnikiem z pierwszej setki rankingu ATP, który przegrał z Kaśnikowskim. Wcześniej porażkę musiał przełknąć Daniel Altmaier (89. ATP). Przed młodym tenisistą teraz kolejne wielkie wyzwanie, w piątkowym ćwierćfinale challengera zmierzy się z „indyjskim Nadalem”, czyli Sumitem Nagalem (77. ATP). 

Gdyby udało się awansować do półfinału, warszawiak zaliczyłby historyczny występ. Nie tylko byłby to najwyżej notowany rywal „na koncie” Kaśnikowskiego, ale przede wszystkim po drugiej stronie kortu mógłby się znaleźć Bernabe Zapata Miralles. To, jak nie ukrywa polski zawodnik, jeden z jego idoli.

Wybrane statystyki meczu Kaśnikowski - Corić
Wybrane statystyki meczu Kaśnikowski - CorićFlashscore