Monfils z łatwością pokonał Altmaiera w pierwszej rundzie turnieju w Wiedniu

Monfils rośnie w siłę
Monfils rośnie w siłęEVA MANHART/AFP
Trzy dni po wygraniu dwunastego turnieju w karierze w Sztokholmie, Francuz Gael Monfils z łatwością pokonał Niemca Daniela Altmaiera (47. ATP) 6:4; 6:4 w środę w meczu pierwszej rundy turnieju ATP 500 w Wiedniu.

Paryżanin (89. ATP), który w poniedziałek powrócił do pierwszej setki rankingu ATP po raz pierwszy od połowy stycznia, dzięki zwycięstwu w niedzielę, był w stanie podnieść swój poziom gry i kontynuować dobrą formę.

Przeciwko Altmaierowi, Monfils był solidny i zdołał wygrać pierwszego seta 6:4, po przełamaniu przeciwnika przy stanie 2-2. W drugim secie scenariusz był podobny: Francuz, bardzo wygodny, wykonał nawet kilka kroków tanecznych podczas zmiany strony, zanim ponownie wygrał 6:4 w 1 godzinę 26 minut.

Teraz spotka się z Amerykaninem Francesem Tiafoe (14. ATP) o miejsce w ćwierćfinale, zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem Paris-Bercy Masters 1000 (30 października - 5 listopada).