Utah Jazz przerwało serię porażek i pokonało Houston Rockets. Markkanen zdobył 49 punktów

Lauri Markkanen zdobył 49 punktów i poprowadził Utah Jazz do zwycięstwa
Lauri Markkanen zdobył 49 punktów i poprowadził Utah Jazz do zwycięstwaAFP
Utah Jazz pewnie pokonało Houston Rockets 131:114. Świetne spotkanie rozegrał Fin Lauri Markkanen. Rockets przegrali szóste spotkanie z rzędu i znajdują się na dnie Konferencji Zachodniej.

Oba zespoły podchodziły do tego spotkania z serią pięciu porażek z rzędu i nadzieją na przełamanie złej passy. Mecz od początku układał się pod dyktando Utah Jazz, którzy pod koniec pierwszej kwarty prowadzili nawet 31:18, ale ostatnie pięć punktów zdobyło Houston Rockets.

Kolejna odsłona była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem. Na przerwę Utah schodziło z prowadzeniem 64:56.

Początek drugiej połowy należał do Rockets, później sytuacja się wyrównała, ale w pewnym momencie Houston wyszło nawet na prowadzenie 86:85. Od tego momentu dominowało jednak Utah i przed ostatnią odsłoną prowadzili 95:86.

Czwarta kwarta do pewnego momentu była bardzo wyrównana, ale od stanu 107:112 Utah zmiażdżyło rywali. Prowadzili już nawet 131:109. Pod koniec Rockets zmniejszyli stratę, ale przegrali 114:131.

MVP meczu był Lauri Markkanen. Fin spędził na parkiecie 36 minut, w tym czasie zdobył 49 punktów, miał 8 zbiórek i zanotował asystę. Był to jego najlepszy mecz w tym sezonie.

Utah Jazz aktualnie zajmuje 10. miejsce w Konferencji Zachodniej. Houston Rockets zamykają tabelę.