Derby Madrytu w ćwierćfinale Copa del Rey

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Derby Madrytu w ćwierćfinale Copa del Rey
Copa del Rey
Copa del Rey
RFEF
Na tym etapie nie ma już słabszych zespołów, ale i tak jeden mecz wyróżnia się najbardziej: Real podejmie Atletico na Santiago Bernabeu w pucharowych derbach stolicy. Na wyższy poziom wejdzie Barcelona, która po Ceucie musi odprawić niepokonany od listopada Real Sociedad.

Już w przyszłym tygodniu czekają nas ćwierćfinały Pucharu Króla. Mecze zostaną rozegrane pomiędzy 24 a 26 stycznia i w piątkowe popołudnie poznaliśmy pary. Po raz pierwszy w siedzibie RFEF losowano już wyłącznie spośród zespołów najwyższej klasy rozgrywkowej, po wyeliminowaniu grających niżej klubów w ostatnich meczach.

Co ciekawe, w grze zostali już prawie sami triumfatorzy tych rozgrywek, którzy łącznie zdobyli Copa del Rey aż 98 razy! Zdecydowanie prowadzi Barcelona z 31 pucharami, za nią jest baskijski Athletic (23). Real Madryt ma 19 trofeów, Atletico 10, Valencia osiem, Sevilla pięć, a Real Sociedad dwa. Jedyny klub bez Pucharu Króla na tym etapie to Osasuna, która doszła do finału w 2005, ale uległa Betisowi.

Pierwszą wylosowaną parą okazał się największy hit ćwierćfinału: starcie Realu z Atletico Madryt. Ostatnią jest z kolei niemałe wyzwanie dla przyjezdnych, czyli wizyta Realu Sociedad na Camp Nou. We wszystkich czterech parach gospodarzem jest pierwsza wylosowana drużyna, a rozegrany zostanie tylko jeden mecz, bez rewanżu.

Pary ćwierćfinału Copa del Rey

Barcelona - Real Sociedad

Osasuna - Sevilla

Real Madryt - Atletico Madryt

Valencia - Athletic Bilbao