Dwa wygrane mecze jednego dnia i trzeci tytuł Hibino w turnieju WTA w Pradze

Dwa wygrane mecze jednego dnia i trzeci tytuł Hibino w turnieju WTA w PradzePAP
Nao Hibino pokonała Czeszkę Lindę Noskovą 6:4, 6:1 w finale turnieju WTA w Pradze. Japońska tenisistka, która pół godziny wcześniej dokończyła półfinałowe starcie z Rumunką Jaqueline Cristian, wywalczyła trzeci tytuł w karierze.

Deszcz sprawił organizatorom turnieju w Pradze spore problemy. Z powodu opadów odwołane zostały mecze w sobotę, natomiast w niedzielę rozegrano tylko jeden półfinał, w którym Noskova bez problemów wygrała z Niemką Tamarą Korpatsch 6:1, 6:1. Drugi półfinał Hibino z Cristian był trzykrotnie przerywany i ostatecznie tenisistki miały go dokończyć w poniedziałek rano od stanu 6:4, 6:7 (2-7), 5:2 dla Japonki.

28-letnia zawodniczka wykorzystała wypracowaną w niedzielę przewagę i bez problemów wygrała w poniedziałek. Kilkadziesiąt minut później ponownie wyszła na kort, by w finale zmierzyć się z 10 lat młodszą rywalką z Czech.

Decydujący mecz Hibino rozpoczęła od straty podania i przegrywała 0:3, jednak później dwukrotnie przełamała Noskovą, co pozwoliło jej wygrać pierwszego seta 6:4. W drugim przy stanie 4:1 dla Japonki spotkanie zostało wstrzymane z powodu deszczu, ale nie wytrąciło jej to z równowagi i po krótkiej przerwie pewnie triumfowała 6:1.

Hibino, przed turniejem w Pradze 136. w rankingu WTA, wywalczyła trzeci tytuł w karierze, ale pierwszy poza Azją. Ostatni raz triumfowała w 2019 roku w Hiroszimie. W najnowszym notowaniu światowego zestawienia wróci do czołowej "setki" po raz pierwszy od 2021 roku.

W przypadku Noskovej, dotychczas 71. tenisistki świata, to był drugi finał w karierze i drugi przegrany. Wcześniej w styczniu poniosła porażkę w Adelajdzie.