Panthers odrobili straty i wyrównali stan serii z Bruins. Czas na mecz numer siedem

Tkachuck strzelił dwa gole
Tkachuck strzelił dwa goleReuters
Matthew Tkachuk zdobył pierwszą z trzech bramek ostatnich bramek dla Panthers, które zostały bez odpowiedzi rywali, a Florida Panthers odrobili straty z trzeciej tercji i pokonali przyjezdnych Boston Bruins 7:5 w szóstym meczu pierwszej rundy playoffs Konferencji Wschodniej, doprowadzając do remisu 3-3 w serii do czterech zwycięstw.

Tyler Bertuzzi i David Pastrnak zdobyli po dwa gole, dając Bruinsom prowadzenie 4:3 w trzeciej części spotkania. Gospodarze zdobyli jednak cztery z kolejnych pięciu bramek.

Tkachuk poprowadził Pantery do zwycięstwa z dwoma bramkami i jedną asystą na swoim koncie. Eetu Luostarinen, Brandon Montour i Aleksander Barkov zanotowali po jednej bramce i asyście, natomiast Anton Lundell zapisał na swoim koncie dwie asysty. Dla Panter trafiali również Sam Reinhart i Zac Dalpe.

Stars - Wild 4:1

Mason Marchment i Max Domi mieli po jednej bramce i asyście, a Dallas wygrywając w Saint Paul zapewniło sobie zwycięstwo w pierwszej rundzie Konferencji Zachodniej w serii z Minnesotą.

Roope Hintz i Wyatt Johnston również zdobyli bramki, a Jake Oettinger wykonał 23 obrony dla Stars, którzy wygrali trzy ostatnie mecze serii.

Frederick Gaudreau strzelił dla Minnesoty. Filip Gustavsson zatrzymał 23 z 26 strzałów w dwóch tercjach, zanim został zastąpiony przez Marc-Andre Fleury, który zakończył mecz z sześcioma obronami. Wild przegrali tym samym swoją ósmą z rzędu serię playoffs.

Hurricanes - Islanders 2:1 (po dogrywce)

Paul Stastny zdobył bramkę w  szóstej minucie dogrywki. Carolina awansowała do półfinału Konferencji Wschodniej dzięki zwycięstwu nad Nowym Jorkiem.

Stastny posłał strzał z linii bramkowej obok Ilyi Sorokina. Hurricanes wygrali pierwszą rundę 4-2 i zmierzą się ze zwycięzcą serii New Jersey Devils - New York Rangers w drugiej rundzie. Devils prowadzą z Rangersami 3-2 przed sobotnim meczem numer sześć w Nowym Jorku.

Sebastian Aho zdobył bramkę w połowie trzeciej tercji dla Hurricanes. Bramkarz Frederik Andersen, który rozpoczął mecz po tym, jak w pierwszych pięciu spotkaniach był rezerwowym, obronił 33 strzały.

Cal Clutterbuck zdobył pierwszą bramkę dla Islanders, którzy dotarli do playoffs po raz siódmy w 11 sezonach, ale zostali wyeliminowani w pierwszej rundzie po raz pierwszy od 2015 roku.

Avalanche - Kraken 4:1

Artturi Lehkonen zdobył dwa gole, a broniące Pucharu Stanleya Colorado uchroniło się przed eliminacją z playoffs, pokonując gospodarza z Seattle w meczu numer sześć.

Mikko Rantanen dodał bramkę i asystę, a Avalanche wyrównali stan rywalizacji w pierwszej rundzie Konferencji Zachodniej na 3-3. Mecz numer siedem odbędzie się w niedzielę wieczorem w Denver. Erik Johnson również zdobył bramkę, a Devon Toews i Cale Makar mieli po dwie asysty dla Colorado. Bramkarz Alexandar Georgiev obronił 22 uderzenia.

Vince Dunn strzelił dla Seattle, a Philipp Grubauer zatrzymał 35 z 38 strzałów.