Juve wygrywa Derby Włoch wobec bezradności Interu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Juve wygrywa Derby Włoch wobec bezradności Interu
Juve wygrywa Derby Włoch wobec bezradności Interu
Juve wygrywa Derby Włoch wobec bezradności Interu
AFP
Juventus kontynuuje pogoń za pierwszą czwórką Serie A, pokonując Inter Mediolan 1-0 w Derbach Włoch. Może i skromne, ale cenne: to pierwsze zwycięstwo Bianconerich na San Siro od 2019 roku.

Oba kluby przystąpiły do niedzielnego meczu, mając pewne miejsce w ćwierćfinale europejskich rozgrywek. Już wczesne etapy udowodniły, że to nie rozkojarzyło żadnej z drużyn – zawodnicy byli świadomi walki o kluczowe pozycje w Serie A.

Nicolò Barella uderzył dwa razy w ciągu pierwszych 18 minut, raz z dystansu, a drugi po wspaniałym dograniu Romelu Lukaku. Wojciech Szczęsny poradził sobie z obiema próbami. André Onana nie miał tyle szczęścia w 27. minucie, kiedy to Filip Kostić do dwóch asyst w pierwszym meczu z Interem dołożył gola, strzelając w dolny róg.

Podczas gdy atmosfera na trybunach i boisku rozgrzała się po otwarciu meczu, Bianconeri byli prawdopodobnie zbyt chłodni w ataku, zbyt dużo czasu spędzając na grze w polu karnym i jego okolicach.

Po przerwie Juventus nadal prezentował się solidnie w defensywie. Gdy w końcu Hakan Çalhanoğlu znalazł miejsce w obronie Juve, zawiódł i Manuel Locatelli natychmiast zażegnał niebezpieczeństwo. Równie skuteczna była interwencja Federico Gattiego po podaniu Dumfriesa do Lukaku była równie imponująca, a kibice miejscowych nie doczekali się przełamania.

Mimo kontuzji Chiesy, Juventus odniósł 10. zwycięstwo w ostatnich 12 meczach we wszystkich rozgrywkach, co skróciło dystans do czołowej czwórki do zaledwie siedmiu punktów. Tymczasem Inter wygrał tylko jedno z ostatnich pięciu spotkań i kończy weekend na trzecim miejscu.

Statystyki meczu Inter-Juventus
Opta by Stats Perform
Sytuacja w tabeli Serie A po 27. kolejce
Flashscore