Porażka Spurs z Timberwolves, solidny występ Sochana

Porażka Spurs z Timberwolves, solidny występ SochanaAFP
San Antonio Spurs są już po swoim kolejnym meczu w tym sezonie NBA. Tym razem przegrali z Minnesotą Timberwolves 110:117, ale po stronie gospodarzy całkiem udane spotkanie ma za sobą Jeremy Sochan, który zdobył 14 punktów.

Spurs prowadzili przez niemal całą pierwszą połowę, ale za to zaraz po przerwie stracili minimalne prowadzenie i nie byli w stanie odzyskać go już do samego końca spotkania.

Ich starcie z Timberwolves zapowiadano jako starcie dwóch francuskich gwiazd - Victora Wembanyamy i Rudy'ego Goberta. Ten pierwszy faktycznie dał popis, bo dla Spurs zdobył 29 punktów, zaliczył też dziewięć zbiórek i cztery asysty. Gobert skończył spotkanie z 11 punktami i 10 zbiórkami.

Można jednak było się spodziewać, że w jego ekipie prym będą wieść jego koledzy. Karl-Anthony Towns zdobył 29 punktów, do których dołożył 12 zbiórek, a Anthony Edwards dołożył 28 punktów, siedem zbiórek i pięć asyst.

Oprócz Wembanyamy w szeregach Spurs wyróżniał się Devin Vassell, który także rzucił 29 oczek. Dobre zawody ma jednak za sobą także Sochan, który do 14 zdobytych punktów dołożył siedem zbiórek, pięć asyst i trzy przechwyty.

Spurs są tym samym w serii czterech porażek, a ich łączny bilans w tym sezonie to trzy zwycięstwa i sześć przegranych.