Gregg Berhalter odejdzie z funkcji trenera USA po blamażu w Copa America

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Gregg Berhalter odejdzie z funkcji trenera USA po blamażu w Copa America

Gregg Berhalter macha do fanów po odpadnięciu z Copa América
Gregg Berhalter macha do fanów po odpadnięciu z Copa AméricaReuters
Według środowego raportu Fox Sports, Gregg Berhalter opuści stanowisko głównego trenera męskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych po upokarzającej porażce na własnym terenie podczas Copa America.

Stany Zjednoczone nie zdołały awansować z fazy grupowej turnieju po szokującej porażce 1:2 z Panamą i przegranej 0:1 z Urugwajem, która natychmiast postawiła przyszłość Berhaltera pod znakiem zapytania.

"Chcę podziękować Greggowi za jego ciężką pracę i poświęcenie dla U.S. Soccer i naszej męskiej reprezentacji narodowej" - powiedziała w oświadczeniu Cindy Parlow Cone, prezes U.S. Soccer.

"Skupiamy się teraz na współpracy z naszym dyrektorem sportowym Mattem Crockerem i wykorzystaniu jego doświadczenia na najwyższych szczeblach sportu, aby upewnić się, że znajdziemy odpowiednią osobę, która poprowadzi USMNT w nową erę sukcesów na boisku".

Rozstanie oznacza nagłe odwrócenie losów Berhaltera, który miał rozwijać drużynę w szczególnym okresie, gdy Stany Zjednoczone przygotowują się do współorganizacji mistrzostw świata w 2026 roku.

Berhalter, który został początkowo zatrudniony w 2018 roku, doprowadził Stany Zjednoczone do fazy pucharowej mistrzostw świata w 2022 roku, ale zaledwie kilka tygodni później znalazł się w gorzkim publicznym sporze z Gio Reyną, jedną z najjaśniejszych młodych gwiazd zespołu.

U.S. Soccer zaangażował się w długie poszukiwania nowego trenera, ponieważ jego kontrakt wygasł z końcem 2022 roku, ale ponownie zatrudnił Berhaltera w czerwcu ubiegłego roku, przy pełnym poparciu piłkarzy. Berhalter, pierwszy były zawodnik reprezentacji narodowej, który prowadził Stany Zjednoczone na mistrzostwach świata, wygrał 44 z 74 meczów jako główny trener.

USA zakończyły udział w Copa America na trzecim miejscu w grupie
USA zakończyły udział w Copa America na trzecim miejscu w grupieFlashscore