Pięć gwiazd Premier League, których nie obejrzymy na Euro 2024

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Pięć gwiazd Premier League, których nie obejrzymy na Euro 2024

Norwegowie Erling Haaland i Martin Odegaard to będą wielcy nieobecni Euro 2024
Norwegowie Erling Haaland i Martin Odegaard to będą wielcy nieobecni Euro 2024Profimedia
Kampania kwalifikacyjna do Euro 2024 dobiegła końca na początku tego tygodnia i niemal każde miejsce w turnieju zostało obsadzone. Pozostały jedynie trzy pozycje, które zajmą drużyny z baraży.

Anglia z sześcioma zwycięstwami w ośmiu meczach przebrnęła przez kwalifikacje bez porażki, podczas gdy Hiszpania, Francja, Belgia i Portugalia zajęły czołowe miejsca w swoich grupach.

Jednak jak zawsze, wiele drużyn nie było w stanie zapewnić sobie miejsca w Niemczech, w wyniku czego wielu graczy będzie miało wolne lato i nie zagra na mistrzostwach Europy. 

Oto pięć gwiazd Premier League, które nie wezmą udziału w Euro 2024.

Erling Haaland (Norwegia)

Norweski napastnik Erling Haaland
Norweski napastnik Erling HaalandAFP

Największym nieobecnym jest Erling Haaland, który po raz kolejny będzie zmuszony do oglądania dużego międzynarodowego turnieju przed telewizorem.

Napastnik Manchesteru City strzelił sześć goli w kampanii kwalifikacyjnej, ale jego wysiłki poszły na marne, gdyż Norwegia zajęła trzecie miejsce w grupie A.

Lwy wygrały zaledwie trzy mecze w grupie obejmującej Hiszpanię, Szkocję, Gruzję i Cypr.

Martin Odegaard (Norwegia)

Pomocnik Martin Odegaard
Pomocnik Martin OdegaardAFP

Podobnie jak Haaland, Martin Odegaard z Arsenalu, nie zagra latem na Euro.

Odegaard wystąpił w siedmiu z ośmiu meczów Norwegii, ale opuścił ostatnie spotkanie kwalifikacyjne z powodu kontuzji.

Dejan Kulusevski (Szwecja)

Szwed Dejan Kulusevski
Szwed Dejan KulusevskiAFP

Kolejną skandynawską drużyną, która przegapi Euro 2024, będzie Szwecja po nędznej kampanii kwalifikacyjnej, w której zajęła trzecie miejsce w grupie F i to dziewięć punktów za Austrią.

Skrzydłowy Tottenhamu, Dejan Kulusevski, rozpoczynał każdy mecz, notując jedną bramkę i dwie asysty, a Szwedzi odnieśli zaledwie trzy zwycięstwa.

Alexander Isak (Szwecja)

Alexander Isak z reprezentacji Szwecji
Alexander Isak z reprezentacji SzwecjiAFP

Kontuzja ograniczyła Alexandra Isaka do zaledwie pięciu występów w kwalifikacjach, a napastnik Newcastle jest przydatnym atutem, z którym Szwecja mogłaby sobie poradzić lepiej.

Isak strzelił gola tylko raz, we wrześniu przeciwko Estonii i jest to jego jedyne trafienie dla Szwecji w ciągu ostatnich dwóch lat.

Evan Ferguson (Irlandia)

Evan Ferguson z Irlandii
Evan Ferguson z IrlandiiAFP

Irlandii przypadły w grupie B trudne mecze z Francją, Holandią i Grecją i ta teza okazała się słuszna, gdyż skończyli z zaledwie dwoma zwycięstwami i sześcioma punktami.

Pomimo trudnej kampanii, jednym z niewielu pozytywów było umożliwienie gwiazdorowi Brighton, Evanowi Fergusonowi, dalszego zdobywania międzynarodowego doświadczenia.

19-latek strzelił dwa gole i pod warunkiem, że utrzyma formę, Ferguson może okazać się w przyszłości ich istotnym atutem.