Rywale Polski bez kluczowego zawodnika. Holandia pojedzie na Euro bez De Jonga

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Rywale Polski bez kluczowego zawodnika. Holandia pojedzie na Euro bez De Jonga

Frenkie de Jong nie pojedzie do Niemiec.
Frenkie de Jong nie pojedzie do Niemiec.Profimedia
Reprezentacja Holandii nie będzie mogła liczyć na pomocnika Frenkiego de Jonga podczas mistrzostw Europy w Niemczech, które rozpoczynają się w piątek 14 czerwca. Chociaż zawodnik FC Barcelony trenował w ostatnich dniach, a trener Ronald Koeman (61) miał duże nadzieje na jego szybki powrót do zdrowia po kontuzji kostki, ostatecznie nie będzie on dostępny.

Oranje, pierwsi rywale Polski na Euro, bez wątpienia odczują wycofanie De Jonga z kadry. "Jesteśmy z tobą, Frenkie" - czytamy w oświadczeniu holenderskiej drużyny na portalu społecznościowym X. Gwiazdor Barcelony wcześniej powiedział, że jest gotów podjąć "pewne ryzyko", aby zagrać na Euro, ale teraz zdecydował, że po prostu nie będzie to możliwe. De Jong jest niedostępny od kwietniowego starcia z Realem Madryt, które jego drużyna przegrała 2:3.

Ponadto, tego samego wieczoru pojawiła się wiadomość, że inny pomocnik, Teun Koopmeiners, również doznał kontuzji. Podczas rozgrzewki przed towarzyskim meczem z Islandią (4:0) nabawił się urazu pachwiny i musiał ustąpić miejsca w wyjściowym składzie Jerdy'emu Schoutenowi z PSV.