Krejci może być droższy od Dovbyka, Girona jest skłonna zapłacić za niego rekordową kwotę

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Krejci może być droższy od Dovbyka, Girona jest skłonna zapłacić za niego rekordową kwotę

Odejście Krejciego ze Sparty wydaje się coraz bardziej prawdopodobne.
Odejście Krejciego ze Sparty wydaje się coraz bardziej prawdopodobne.Profimedia
Ladislav Krejci najprawdopodobniej opuści Spartę tego lata, a hiszpańskie media ponownie spekulują o zainteresowaniu Girony. Tym razem pojawiły się konkretne liczby - kataloński klub oferuje za kapitana dziesięć milionów euro.

Czech ma kontrakt w stolicy tylko do czerwca 2025 roku, a panujący mistrz nie jest w pełni usatysfakcjonowany dziesięcioma milionami euro, chciałby zwiększyć kwotę i zebrać trzy do czterech milionów więcej.

Udział Girony w przyszłorocznej Lidze Mistrzów jest zapewniony, a według Relevo negocjacje wciąż trwają i prawdopodobnie zakończą się porozumieniem. W międzyczasie Krejci mógłby od razu wskoczyć do wyjściowego składu, ponieważ stoper Eric García opuści klub po tym sezonie, podczas gdy inni środkowi obrońcy w obecnym składzie to starzejący się Daley Blind (34), Juanpe (33) i David López (34).

Krejci rozpoczął swoją karierę piłkarską w Brnie i broni barw Sparty od lipca 2019 r. Do tej pory strzelił dla klubu 44 gole i zamierza obronić tytuł mistrzowski. Zainteresowane nim są również Sporting Lizbona i Betis, a sam piłkarz wywołał spekulacje na początku marca. "Nie jestem przeciwny odejściu. Spełniłem już marzenie i obietnicę, którą złożyłem klubowi, mam czyste sumienie" - powiedział wówczas.

Girona zagra w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów i można spodziewać się większych inwestycji w drużynę niż miało to miejsce w tym sezonie. Jak dotąd rekordowym nabytkiem jest Artem Dovbyk, za którego ukraińskie Dnipro-1 otrzymało w zeszłym sezonie niecałe osiem milionów euro.