Skóraś wchodzi, Club Brugge strzela – ekspresowy wpływ Polaka i pierwsza asysta w lidze

Skóraś wchodzi, Club Brugge strzela – ekspresowy wpływ Polaka
Skóraś wchodzi, Club Brugge strzela – ekspresowy wpływ PolakaProfimedia
Jak zwykle Michał Skóraś nie mógł liczyć na miejsce w podstawowym składzie czy choćby kwadrans. Ale nic to, wystarczyły mu sekundy na boisku, by przywrócić prowadzenie swojej drużynie. Niestety, w doliczonym czasie skazywane na pożarcie Kortrijk wyrównało na 3:3.

To miał być łatwy mecz dla Club Brugge, ostatnie w tabeli Kortrijk przyjechało do Brugii w roli dostarczyciela punktów. Niewiele ponad kwadrans gospodarze na Jan Breydel Stadionie niewiele ponad kwadrans czekali na objęcie prowadzenia przez ich zespół i na przerwę schodzili z 1:0 po golu Philipa Zinckernagela.

A ponieważ KV Kortrijk w 22 meczach ligowych zdołało zdobyć raptem 14 goli, druga połowa była niemałym zaskoczeniem: w 53. minucie wyrównał Jonathan Afolabi, w 68. poprawił Massimo Bruno i sytuacja zrobiła się bardzo trudna.

Sprawdź szczegóły meczu Brugge-Kortrijk

Dopiero na 12 minut przed końcem gospodarze zdołali wyrównać po bramce Brandona Mechele i przy stanie 2:2 trener Ronny Deila pozwolił wejść Michałowi Skórasiowi. Młody polski pomocnik nie potrzebował nawet pełnej minuty, by zaliczyć kluczowe podanie, które mogło przesądzić o losach meczu. Wszedł w 85. minucie, asystował w 86., a jego krosowe podanie przecinał Igor Thiago

Wynik i statystyki meczu Brugge-Kortrijk
Wynik i statystyki meczu Brugge-KortrijkFlashscore

Wydawało się, że to była sytuacja na wagę trzech punktów. Gospodarze raz jeszcze dali się jednak zaskoczyć i w 97. minucie Djibi Seck uratował remis Kortrijk. Wynik nie może cieszyć, bo strata trzech bramek z czerwoną latarnią ligi to stanowczo zbyt wiele dla miejscowych. Za to postawa Michała Skórasia przypomina, że Polak chce grać.

W grudniu miał dwie asysty – w Pucharze Belgii i Lidze Europy – a dziś w końcu otworzył swoje konto w meczach ligowych. Łącznie Polak ma w nowych barwach pięć asyst i jedną bramkę, choć tę ostatnią strzelił jeszcze latem.

Ligowe konto Skórasia wygląda co prawda licho, ale z tych 12 występów tylko jeden był w wyjściowym składzieFlashscore