Christian Pulisic zapewnił wygraną z Meksykiem. USA z awansem do finału Ligi Narodów CONCACAF

Bramka Pulisica dała USA przewagę nad Meksykiem
Bramka Pulisica dała USA przewagę nad MeksykiemProfimedia
Dublet Christiana Pulisica pomógł Stanom Zjednoczonym wygrać 3:0 z Meksykiem w czwartkowym półfinale Ligi Narodów CONCACAF, zapewniając obrońcom tytułu awans do finału, w którym zmierzą się z Kanadą.

Pulisic wykorzystał nieudolną postawę obrony Meksyku i zdobył bramkę otwierającą wynik w 37. minucie spotkania, znajdując przestrzeń do oddania niskiego strzału obok bramkarza.

Skrzydłowy Chelsea uderzył ponownie w pierwszych sekundach drugiej połowy, bez wysiłku wykańczająć akcję na 2:0, gdy Timothy Weah obsłużył go idealnym podaniem.

Taki przebieg wydarzeń sprawił, że wśród piłkarzy Diego Coccy szybko pojawiła się frustracja. Obrońca Cesar Montes został wyrzucony z boiska, a USA zostało zredukowane do 10 osób, gdy także Weston McKennie po bójce został ukarany czerwoną kartką.

Ricardo Pepi zdobył bramkę w 78. minucie, ale później mecz wymknął się spod kontroli. Następnie z boiska zostali wyrzuceni Sergino Dest i Gerardo Arteaga, a mecz został przerwany z powodu homofobicznych przyśpiewek na trybunach.

W niedzielę Stany Zjednoczone zagrają z Kanadą w finale, a Meksyk będzie szukał pocieszenia w meczu o brązowy medal z Panamą.