James Maddison otwiera konto bramkowe w Tottenhamie. Zwycięstwo Spurs z BournemouthAFP
James Maddison otworzył swoje konto bramkowe w Tottenhamie Hotspur w imponującym zwycięstwie 2:0 nad Bournemouth. Dzięki temu goście kontynuują serię nieprzegranych meczów w nowym sezonie Premier League.

Angielski pomocnik, pozyskany ze zdegradowanego Leicester City, ponownie był w świetnej formie, strzelając bramkę z bliskiej odległości w 17. minucie i będąc w centrum większości najlepszych akcji Tottenhamu.

Bournemouth zagroziło powrotem do gry w drugiej połowie, ale Dejan Kulusevski podwoił prowadzenie Tottenhamu tuż po godzinie gry, zgrabnie kończąc akcję Spurs.

Później wszystko potoczyło się już po myśli podopiecznych nowego menedżera Ange Postecoglou, którzy z siedmioma punktami na koncie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli przed pozostałymi meczami weekendu.

Bournemouth zdobyło tylko jeden punkt w trzech spotkaniach.

Nie obyło się bez zgrzytania zębami wśród kibiców Tottenhamu, gdy w przededniu nowego sezonu rekordowy strzelec wszech czasów Harry Kane został sprzedany do Bayernu Monachium.

W Maddisonie znaleźli jednak kolejnego zawodnika, z którym wiążą swoje nadzieje.

Heat mapa - James Maddison
Heat mapa - James MaddisonOpta/AFP

Maddison zaprezentował się po mistrzowsku, dzięki swojemu zasięgowi podań i szybkiemu myśleniu, mimo ciągłej presji graczy Bournemouth.

Znakomite podanie Pape Matara Sarra otworzyło obronę Bournemouth w 17. minucie i choć Maddison nie trafił czysto w piłkę, to zdołał posłać ją obok Neto.

Sarr i Yves Bissouma kontrolowali walkę w środku pola dla Tottenhamu i wyglądali na opanowanych. Spurs powinni byli wcześniej podwyższyć swoje prowadzenie, ale Richarlison dwukrotnie był winny słabego wykończenia po podaniach Maddisona.

Bournemouth rozpoczęło drugą połowę z przytupem, a Antoine Semenyo oddał strzał z bliskiej odległości.

Statystyki meczu Bournemouth - Tottenham Hotspur
Statystyki meczu Bournemouth - Tottenham HotspurOpta

Trzy minuty po tym, jak Postecoglou zdjął sfrustrowanego Richarlisona, Tottenham przypieczętował punkty składną akcją po lewej stronie rozpoczętą przez zmiennika Ivana Perisicia.

Wahadłowy Destiny Udogie wymienił podania z kapitanem Son Heung-minem, po czym dośrodkował piłkę do Kulusevskiego, który zgrabnym uderzeniem w przeciwległy róg zdobył swojego pierwszego gola w tej kampanii.

Maddison mógł podwyższyć na 3:0, ale trafił w poprzeczkę, kiedy podanie do Sona byłoby lepszą opcją. Jednak nie było wielu skarg ze strony żywiołowych kibiców, którzy od razu polubili klasowego rozgrywającego.