Serie A: Piątek z golem, Zieliński z asystą

Piątek strzela, Zieliński asystuje
Piątek strzela, Zieliński asystujeAFP
To był zdecydowanie udany dzień w wykonaniu reprezentantów Polski występujących na boiskach włoskiej ekstraklasy. Krzysztof Piątek zdobył trzecią bramkę dla US Salernitany, a Piotr Zieliński przyczynił się do zwycięstwa Napoli z Atalantą Bergamo 2:1.

Walka o miejsce w składzie na mistrzostwa świata w Katarze trwa. Czesław Michniewicz będzie musiał zdecydować m.in. o wyborze napastników. Sygnał dla selekcjonera wysłał właśnie Krzysztof Piątek, który pokazał, że nie stracił swojego instynktu strzeleckiego. Polak otworzył wynik spotkania z Cremonese już w trzeciej minucie, sprytnie wykorzystując błąd obrońcy drużyny gości.

Przeciwnicy odpowiedzieli już kilka minut później, kiedy David Okereke doprowadził do wyrównania. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Salernitanę na prowadzenie wyprowadził Lassana Coulibaly. Kiedy wydawało się, że drużyna Davide Nicoli utrzyma wynik, w 89 minucie do wyrównania doprowadził Daniel Ciofani. Ostatecznie mecz rozgrywany na Stadio Arechi zakończył się podziałem punktów (2:2). W tabeli Serie A klub Piątka zajmuje dziesiątą pozycję, a goście okupują dziewiętnastą, przedostatnią lokatę.

Salernitana zremisowała z Cremonese
Salernitana zremisowała z CremoneseFlashscore

Spotkanie na szczycie, Napoli wciąż niepokonane

To był niewątpliwie największy hit 13 kolejki rozgrywek we Włoszech. Druga Atalanta Bergamo podejmowała bowiem pierwsze SSC Napoli. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 19 minucie spotkania, kiedy to Ademola Lookman wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Victora Osimhena. Jak się okazało, ten błąd podziałał na Nigeryjczyka motywująco, gdyż już cztery minuty później strzałem głową doprowadził do wyrównania. Piękną asystą popisał się w tej sytuacji Piotr Zieliński, który rozgrywał mecz nr 300 w barwach Napoli.

Osimhen pokazał również swoją determinację w 35 minucie. Najpierw wygrał pojedynek z Merihem Demiralem, a następnie dograł do Elifa Elmasa, który zdobył drugą bramkę dla Azzurich. Dzięki niemu goście odnotowali 11 zwycięstwo w tym sezonie!

Napoli wygrywa, Zieliński asystuje
Napoli wygrywa, Zieliński asystujeFlashscore

W pierwszym sobotnim meczu istotną wygraną odniosło także Empoli, pokonując na własnym stadionie 1:0 Sassuolo. W kadrze gospodarzy na to spotkanie znalazł się Sebastian Walukiewicz, jednak nie wszedł na murawę ani na minutę.