Reprezentantki Polski będą liderkami tabeli Ligi Narodów po piątkowych zmaganiach

Reprezentantki Polski są rewelacją fazy grupowej Ligi Narodów
Reprezentantki Polski są rewelacją fazy grupowej Ligi NarodówPAP
Reprezentantki Polski pokonały Bułgarię 3:1 i przesunęły się na pozycję liderek Ligi Narodów. Pozostaną na tym miejscu przynajmniej do soboty, bo wtedy pauzuje dotychczasowe najlepsza drużyna, USA, która zmierzy się z Niemcami. Jeśli Amerykanki wygrają, wrócą na pierwszą pozycję. Ich porażka sprawi, że na czele będą biało-czerwone.

Reprezentantki Polski rozpoczęły zmagania w ostatnim turnieju Ligi Narodów, który odbywa się w Suwon, od niesamowitego starcia z USA, które zakończyło się porażką 2:3 z Amerykankami. Ten mecz może mieć kluczowe znaczenie dla losów tabeli, ponieważ obie drużyny miały na koncie tyle samo zwycięstw i teraz podopieczne Stefano Lavariniego, żeby zająć pierwszą pozycję, muszą liczyć na porażkę USA.

Polki wygrały w tie-breaku z Niemkami i pokonały w czterech setach Bułgarki. Nigdy przed meczem nie można dopisywać zwycięstwa, ale pozostało im do rozegrania tylko starcie z Koreą Południową, która przegrała wszystkie mecze i zdobyła zaledwie dwa sety. Porażka z tym zespołem byłaby niemiłą niespodzianką.

Zwycięstwo Polek zapewni im przynajmniej drugie miejsce w tabeli na koniec sezonu zasadniczego, czyli bardzo dobre rozstawienie przed ćwierćfinałem. Przed startem turnieju mało kto mógł się spodziewać, że biało-czerwone na dwie kolejki przed końcem zapewnią już sobie udział w fazie play-off, wszak celem było miejsce w czołowej "8".

Tabela Ligi Narodów Siatkarek
Tabela Ligi Narodów SiatkarekFlashscore

Amerykanki w sobotę zmierzą się z Niemkami, a w niedzielę z Chinkami. Dwa zwycięstwa dadzą im pierwszą pozycję, jakakolwiek porażka sprawi, że otworzy się szansa przed Polskami. Faza pucharowa odbędzie się w USA, a konkretnie w Arlington.