Znamy pary półfinałowe Ligi Narodów Siatkarek. Polki czeka rewanż z Chinkami

Magdalena Stysiak to najlepiej punktująca tegorocznej Ligi Narodów
Magdalena Stysiak to najlepiej punktująca tegorocznej Ligi NarodówProfimedia
Poznaliśmy już wszystkie cztery reprezentacje, które powalczą o zwycięstwo w tegorocznej Lidze Narodów. Do Polek i Amerykanek, dołączyły w czwartek Chinki i Turczynki. Biało-czerwone czeka ponowna rywalizacja z Azjatkami.

Reprezentantki Polski zajęły pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej Ligi Narodów i w ćwierćfinale mierzyły się z Niemkami, które uplasowały się na ósmej pozycji. Biało-czerwone jako pierwsze walczyły o awans do półfinału.

Pierwszy set był rewelacyjny w wykonaniu Polek, bo wygrały go do 12. Kolejne sety były bardziej wyrównane, ale ostatecznie podopieczne Stefano Lavariniego wygrały 3:1 i pierwszy raz w historii awansowały do strefy medalowej Ligi Narodów.

Dalej grają też gospodynie – Amerykanki, które pokonały 3:1 Japonki. Swoje mecze wygrały też Chiny (3:1 z Brazylią) oraz Turcja (3:0 z Włochami). Rywalkami Polek będzie drużyna z Azji, natomiast USA zmierzy się z czwartą drużyną zeszłorocznej edycji Ligi Narodów. Turcja to jedyny zespół, który grał rok temu w strefie medalowej tej imprezy. USA i Chiny przegrały w ćwierćfinale, a Polska nie znalazła się nawet w fazie play-off.

Polki są w niesamowitej formie podczas tegorocznych zmagań i wygrały 11 z 13 oficjalnych spotkań. Przegrały tylko 0:3 z Holandią i 2:3 z USA po niesamowitym meczu. Biało-czerwone są też liderkami w indywidualnych klasyfikacjach. Magdalena Stysiak ma najwięcej zdobytych punktów, a Agnieszka Korneluk punktowych bloków.

Podopieczne Stefano Lavariniego o finał zagrają z Chinkami, z którymi mierzyły się w fazie zasadniczej. Przerwały wtedy serię rywalek. Ekipa z Azji notowała wtedy sześć wygranych meczów z rzędu i była niepokonana w turnieju. Biało-czerwone wygrały bardzo pewnie 3:0 (25:20; 25:23; 25:22). Chiny to jednak bardzo dobry zespół, więc ponownie trzeba będzie zagrać znakomite spotkanie, żeby odnieść zwycięstwo.