Asseco Resovia Rzeszów pokonała Aluron CMC Wartę Zawiercie i wyrównała stan rywalizacji

Torrey DeFalco zdobył 23 punkty i był najlepiej punktującym spotkania
Torrey DeFalco zdobył 23 punkty i był najlepiej punktującym spotkaniaPlusLiga
Asseco Resovia Rzeszów wyrównała stan rywalizacji w pojedynku o brązowy medal przeciwko Aluronowi CMC Warcie Zawiercie. Goście zagrali fatalnie w pierwszym secie, ale później było już tylko lepiej.

Zdecydowanie lepiej w mecz weszli gracze Aluronu CMC Warty Zawiercie, którzy po znakomitych serwisach Miguela Tavaresa prowadzili 6:0. Ta przewaga rosła z każdą kolejną minutą. Po dobrej zagrywce Kwolka było już 16:8, a ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:13.

Dużo lepiej rzeszowianie radzili sobie w drugiej partii. Dzięki dobrym zagrywkom Jakuba Kochanowskiego wyszli na prowadzenie 6:3, ale po chwili był już remis – 9:9. Kolejne fragmenty meczu były bardzo wyrównane aż do stanu 19:19. Wtedy dobrze blokiem pograli goście, asa serwisowego dołożył Fabian Drzyzga i Resovia odskoczyła, wygrywając 25:22.

Trzeci set, mimo że zakończył się wynikiem 25:23, był pod kontrolą Resovii. Od stanu 4:4 nie pozwolili gospodarzom nawet przez moment dojść do wyrównania, pilnując przewagi. Czwarta odsłona to już totalna dominacja Asseco, którzy wygrali 25:17. MVP spotkania został Jakub Bucki.

Teraz rywalizacja przeniesie się do Rzeszowa, gdzie zespoły powalczą o przybliżenie się do wywalczenia brązowego medalu za sezon 2022/23.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:13; 22:25; 23:25; 17:25).