Tenis Flash: Świątek pewnie wchodzi do ćwierćfinału, Zieliński odpadł w Eastbourne

Iga Świątek rozpoczęła sezon na trawie od zwycięstwa
Iga Świątek rozpoczęła sezon na trawie od zwycięstwa PAP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

22:03 Porażka Taylora Fritza z MacKenzie McDonaldem była dla wielu zaskoczeniem, ale nie może nim być poziom pojedynku. Oto jego najsmakowitsza wymiana!

FlashMoment ATP środy

21:43 Iga Świątek cieszy się z wygranej 6:3, 6:1 nad Jil Teichmann i swojego progresu na nawierzchni trawiastej. Po raz pierwszy w karierze dotarła na niej do ćwierćfinału i jest przekonana, że dalszy rozwój jeszcze przed nią. "Cieszę się, że mogę tu rozegrać więcej meczów i jestem podekscytowana, bo to będzie mój pierwszy ćwierćfinał na trawie. Jedno jest pewne - dziś był udany dzień. Mogę być zadowolona ze swojego występu. Czułam, że mam wszystko pod kontrolą i to na pewno było świetne" - powiedziała 22-letnia Polka.

19:48 Zgodnie z przewidywaniami, Tommy Paul pokonał Sebastiana Baeza w Eastbourne i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP. Wygrana nie przyszła jednak tak gładko, jak zanosiło się po pierwszym secie. W nim Amerykanin oddał tylko jednego gema. W drugim również Paul pierwszy przełamał rywala, ale Baez doprowadził do tie-breaka i dopiero w nim uległ 7-9. Zobacz najlepsze wymiany tego pojedynku:

Skrót meczu Baez-Paul w Eastbourne

19:31 Hugo Nys i Jan Zieliński niestety kończą udział w turnieju deblowym w Eastbourne na ćwierćfinale. Monakijczyk i Polak wygrali pierwszego seta 6:4, przełamując rywali na finiszu. W drugiej partii dotrzymywali kroku Ebdenowi i Smithowi do stanu 2:1, by następnie stracić cztery gemy z rzędu. Nawet odrobienie jednego przełamania nie wystarczyło, set skończył się wynikiem 6:3 dla Australijczyków. W super tie-breaku Nys/Zieliński prowadzili już 5-1, by ostatecznie przegrać 7-10.

18:50 Zhizhen Zhang (54. ATP) awansował do ćwierćfinału w Eastbourne. Maxime Cressy (55. ATP) wygrał pierwszego seta 6:3, ale dwa kolejne padły łupem Chińczyka 7:5; 6:4. Niespodzianka miała miejsce na Majorce, gdzie Stefanos Tsitsipas (5. ATP) przegrał 4:6; 6:3; 2:6 z Yannickiem Hanfmannem (48. ATP).

Podsumowanie meczu Tsitsipas-Hanfmann

18:38 Iga Świątek zagrała bardzo solidny mecz i bez problemu pokonała Jil Teichmann. Pierwsze gemy były pokazem agresji Szwajcarki, która jednak szybko straciła impet i zepchnięta do defensywy nie miała sposobu na Igę. Mecz zakończył się wynikiem 6:3, 6:1. Na nasze podsumowanie zapraszamy tutaj.

18:20 Znamy kolejnych ćwierćfinalistów turnieju w Eastbourne. J.J. Wolf (46. ATP) okazał się lepszy 6:2; 6:7(5); 6:1 niż Luca van Assche (79. ATP), a Marc-Andrea Huesler (83. ATP) przegrał 6:7(2); 6:7(5) z Francisco Cerundolo (19. ATP).

17:42 Lucia Bronzetti (65. WTA) wywalczyła awans do ćwierćfinału turnieju w Bad Homburg. Włoszka pokonała 1:6; 7:6(2); 6:3 Mayar Sherif (31. WTA). Natomiast Jelena Ostapenko (17. WTA) po zwycięstwie 6:3; 6:4 z Harriet Dart (142. WTA) zameldowała się w 1/4 zawodów w Eastbourne.

17:00 Niestety Daniel Michalski (271. ATP) nie poszedł śladami Maksa Kaśnikowskiego i przegrał w 1/8 challengera w Modenie. Lepszy od Polaka okazał się Emilio Nava (210. ATP), który wygrał 6:2; 6:2.

16:44 Wewnątrz amerykańskie starcie na Majorce wyłoniło ćwierćfinalistę tego turnieju. Christopher Eubanks (77. ATP) pokonał po blisko trzygodzinny meczu 6:7(4); 6:4; 7:6(2) Bena Sheltona (35. ATP). Natomiast w Eastbourne Amerykanka Jessica Pegula (4. WTA) wygrała 6:2; 1:6; 6:3 z Camilą Osorio (81. WTA), co dało jej awans do 1/4.

16:35 Bardzo ważne zwycięstwo dla Maksa Kaśnikowskiego (309. ATP). Polak pokonał 6:2; 7:6(4) Stefano Travaglię (221. ATP), który dwa lata temu znajdował się na 60. miejscu w rankingu i grał w jednym finale turnieju rangi ATP. Kaśnikowski wywalczył awans do ćwierćfinału turnieju rangi challenger w Modenie i "wirtualnie" przesunął do trzeciej setki. W najnowszym notowaniu na pewno będzie zajmował najwyższe miejsce w karierze. Rywalem Kaśnikowskiego w walce o półfinał będzie Titouan Droguet (261. ATP).

16:00 Kolejne rozstrzygnięcia w Eastbourne. Mikael Ymer (61. ATP) okazał się lepszy 6:2; 6:4 niż Liam Broady (147. ATP) i wywalczył awans do ćwierćfinału. Do tej samej fazy w turnieju kobiecym awansowała Coco Gauff (7. WTA), która nie dała żadnych szans Jodie Burrage (128. WTA), wygrywając 6:1; 6:1.

15:44 Madison Keys (25. WTA) zagra w ćwierćfinale turnieju w Eastbourne. Amerykanka poradziła sobie 6:2; 7:6(3) z Xiyu Wang (73. WTA). Keys w drugim secie przegrywała 1:4, a przy stanie 5:6 broniła czterech piłek setowych. Do tej samej fazy turnieju w Bad Homburg awansowała Katerina Siniakova (52. WTA). Czeszka wygrała 6:2; 6:4 z Jewgieniją Rodiną (314. WTA).

14:38 Znamy kolejnych dwóch ćwierćfinalistów turnieju w Eastbourne. Gregoire Barrere (57. ATP) po ponad dwugodzinnym meczu okazał się lepszy 6:3; 4:6; 6:4 niż Nicolas Jarry (28. ATP). Jeszcze więcej czasu na korcie spędzili dwaj Amerykanie, mimo że rozegrali tylko dwa sety. Mackenzie McDonald (64. ATP) pokonał 7:6(3); 7:6(8) swojego rodaka Taylora Fritza (64. ATP).

Zagrania z mecz Fritz – McDonald

14:11 Petra Martic (30. WTA) zagra w ćwierćfinale turnieju w Eastbourne. Jej rywalka Beatriz Haddad Maia poddała mecz przy stanie 4:6; 2:3. Dalej awansowała też Daria Kasatkina (11. WTA), która po dwugodzinnym meczu pokonała 3:6; 6:3; 6:3 Karolinę Pliskovą (18. WTA).

13:57 Miomir Kecmanovic (41. ATP) w dwóch setach pokonał 7:6(6); 6:4 Aleksandara Vukicia (91. ATP) i wywalczył awans do ćwierćfinału turnieju w Eastbourne. Natomiast w wewnątrz francuskim starciu na Majorce lepszy okazał się Arthur Rinderknech (85. ATP). Constant Lestienne (73. ATP) nie miał szans ze swoim rodakiem i przegrał 3:6; 2:6.

12:40 Dziewięć lat po ostatnim zwycięstwie na trawie w Wimbledonie, Petra Kvitova ponownie szykuje się do udziału. W tym roku chce po prostu grać jak najdłużej w Londynie, by móc cieszyć się swoim ulubionym turniejem. O zdrowiu, planach na przyszłość i innych aspektach mówi w ekskluzywnym wywiadzie dla Flashscore.

Kvitova podczas zwycięstwa w 2014 roku
Kvitova podczas zwycięstwa w 2014 rokuProfimedia

07:53 Iga Świątek zmierzy się dziś z Jil Teichmann w walce o ćwierćfinał turnieju w Bad Homburg. Ten mecz rozpocznie się nie przed 16:30 i będzie trzecim spotkaniem dnia. Jan Zieliński i Hugo Nys zagrają natomiast o awans do półfinału turnieju w Eastbourne. Piąta para w rankingu ATP Doubles Race zmierzy się z australijskim duetem Matthew Ebden/John Patrick Smith. Dziś na korcie zaprezentują się też m.in. Maks Kaśnikowski i Daniel Michalski, którzy powalczą o awans do ćwierćfinału challengera w Modenie.