Tenis Flash: Linette przegrała z Azarenką (i bólem), Djoković zwycięski, Thiem ogłasza emeryturę

Tenis Flash: Linette będzie chciała sprawić niespodziankę, Djoković wraca na kortAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:46 Włoska publiczność na Foro Italico jest niepocieszona. Jasmine Paolini (12. WTA) po prawie trzech godzinach batalii uległa Mayar Sherif (80. WTA) 6:7(4), 6:2, 4:6 na koniec piątkowej sesji wieczornej. To Egipcjanka zmierzy się z Wiktorią Azarenką, która odprawiła Magdę Linette.

22:36 Katie Volynets (109. WTA) zdołała urwać seta Arynie Sabalence (2. WTA), za co ta wzięła surowy odwet i w dwóch kolejnych nie zostawiła Amerykance złudzeń. Druga rakieta świata wygrała 4:6, 6:3, 6:2 i gra dalej. Na jej drodze stanie teraz Dajana Jastremśka.

21:38 Po zwycięskim meczu Novak Djoković rozdawał autografy, gdy został trafiony w głowę butelką. Natychmiast ugiął się na nogach i w końcu osunął na ziemię. Po opatrzeniu wrócił do hotelu, organizatorzy zapewniają, że uraz był powierzchowny. Początkowo sądzono, że to celowe działanie, ale okazało się, że bidon wypadł z plecaka nachylającemu się do zawodnika kibicowi.

20:37 Novak Djoković (1. ATP) zaczął piątkowy mecz od rzadko oglądanej straty dwóch swoich gemów serwisowych. Corentin Moutet (83. ATP) zaczął od prowadzenia 3:1, ale wkrótce Nole wrzucił wyższy bieg i nie było już mowy o oddaniu czegokolwiek. Pierwszego seta zamknął 6:3, a w drugim pozwolił Francuzowi na obronę tylko jednego gema, wygrywając 6:3, 6:1.

Skrót meczu Djoković - Moutet

19:14 Nie do złamania był dziś Taylor Fritz (13. ATP). Amerykanin pokonał Fabio Fogniniego (92. ATP) 6:3, 6:4, utrzymując kontrolę prawie przez całe półtorej godziny meczu i awansując do trzeciej rundy.

Skrót meczu Fritz-Fognini

18:33 Trzy z czterech grających dziś ukraińskich tenisistek trzymają się turniejowej drabinki w Rzymie. Wypadła z niej tylko Łesia Curenko (44. WTA), która po zaledwie dwóch gemach z Anheliną Kalininą (31. WTA) skreczowała. Niemal równocześnie (choć zaczęła ponad dwie godziny wcześniej!) awans zapewniła sobie Dajana Jastremśka (33. WTA), która zostawiła za sobą Laurę Siegemund (86. WTA) z wynikiem 4:6, 7:5, 6:2. Jako ostatnia w piątek dalszą grę zapewniła sobie Elina Switolina (19. WTA), która wygrała 6:0, 6:2 z Sarą Errani (93. WTA).

17:44 Niestety, Magda Linette (51. WTA) żegna się z rzymskim Foro Italico. Gra Polki chwilami musiała imponować i Wiktoria Azarenka (24. WTA) była w opałach. Z pomocą przyszedł uraz Polki, która z bólem dłoni nie była w stanie utrzymać wysokiego poziomu w trzecim secie. Mimo bólu obroniła pięć piłek meczowych, nie dając za wygraną do końca. Azarenka wygrała 6:7(5), 4:6, 3:6.

15:25 Falowanie i spadanie Ons Jabeur (9. WTA) jeszcze trwa. Po świetnym występie w Madrycie przyszedł czas na fiasko w Rzymie. Dziś Tunezyjka pożegnała się już w drugiej rundzie, pokonana przez Sofię Kenin (58. WTA) 5:7, 6:2, 4:65:7, 6:2, 4:6.

15:06 Dobre wieści płyną z Pragi. W turnieju ITF W75 awans do półfinału wywalczyła Maja Chwalińska (279. WTA). Wynikiem 6:3, 6:4 zwyciężyła z Niemką Stephanie Wagner (455. WTA).

14:33 W rankingu ATP dzieli ich 70 pozycji, ale na korcie różnice były znacznie mniejsze. Mimo to faworyzowany Grigor Dimitrow (10. ATP) poradził sobie z Yoshihito Nishioką (80. ATP) bez straty seta, 7:5, 6:4.

13:41 Prawie 2,5 godziny trwała walka pomiędzy Anastasiją Pawluczenkową (21. WTA) a Sarą Sorribes Tormo (47. WTA). Hiszpanka uniknęła tie-breaka w trzeciej partii i zamknęła mecz zwycięskim wynikiem 6:3, 1:6, 7:5.

13:33 Fatalne wieści dla włoskich kibiców w Rzymie. Lorenzo Musetti (29. ATP) po przegranym pierwszym secie kreczował w meczu z Terence’em Atmane’em (137. ATP) i to Francuz gra dalej.

13:25 Ponad 3,5 godziny walki, druga najwyżej notowana zawodniczka pokonana, a to oznacza również awans o ponad 80 miejsc w rankingu WTA. Daria Kuczer (976. WTA) pokonała rówieśniczkę Jenny Duerst (533. WTA) i to ona zagra w półfinale turnieju ITF W15 w Kursumlijskiej Banji.

12:50 Nuno Borges (53. ATP) ma powody do radości, w zaciętym meczu z rozstawionym Aleksandrem Bublikiem (17. ATP) wyszedł obronną ręką w każdym secie, wygrywając 6:4, 6:4.

12:23 Dominic Thiem (117. ATP) w wystąpieniu video potwierdził to, o czym kilka dni temu nieoficjalnie informowaliśmy. To jego ostatni sezon w zawodowym tenisie.

12:11 Nie będzie obrony tytułu WTA w Rzymie. Jelena Rybakina (4. WTA) została zmuszona do wycofania się z rozgrywek przed pierwszym pojedynkiem. Przyczyną jest choroba, która uniemożliwiła jej dojście do dyspozycji umożliwiającej rywalizację.

10:56 Novak Djoković (1. ATP) wraca dzisiaj do gry po niemal miesięcznej przerwie i zapowiada, że będzie w formie na French Open. "Myślę, że jestem na dobrej drodze, aby osiągnąć szczyt formy podczas Rolanda Garrosa w Paryżu. Mam nadzieję, że tutaj, w Rzymie, będę mógł grać lepiej niż w Monte Carlo” - powiedział.

09:15 Finał debla podczas challengera w Wuxi nie dla Piotra Matuszewskiego i M. C. Romiosa. Polsko-australijska para przegrała w półfinale z Japończykami Matsuim i Uesugim 3:6, 6:4, 7-10.

08:22 Wieczorem fanów będzie mógł zainteresować powrót Novaka Djokovicia (1. ATP). Lider rankingu opuszczał ostatnie turnieje i swoje ostatnie spotkanie rozegrał niemal miesiąc temu w Monte Carlo. W trakcie turnieju w Rzymie będzie przygotowywał się dla kluczowego dla niego Rolanda Garrosa.

08:19 Kolejny dzień z turniejami w Rzymie przynosi nam starcie Magdy Linette (51. WTA) w drugiej rundzie przeciwko Wiktorii Azarence (24. WTA). Białorusinka jest faworytką, ale to Polka wygrała dwa z trzech ostatnich starć między tymi zawodniczkami. Start zaplanowano wstępnie na godzinę 14.