Tenis Flash: Linette odpadła w ćwierćfinale w Strasburgu. Znamy drabinki French Open

Magda Linette przegrała w ćwierćfinale w Strasburgu
Magda Linette przegrała w ćwierćfinale w Strasburgu AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

21:43 Casper Ruud (25) nie spisywał się najlepiej, ale Norweg ostatecznie pokonał Sebastiana Baeza (23) 6-3, 3-6, 6-4 i awansował do półfinału w Genewie. W ten weekend będzie chciał zdobyć swój trzeci tytuł.

20:26 Danielle Collins (30) w typowej dla siebie formie pokonała Clarę Burel (23) 6-1, 6-3 i awansowała do półfinału turnieju w Strasburgu. Jej występy na kortach ziemnych były w tym sezonie niesamowite.

19:15 Novak Djoković (37) awansował do półfinału turnieju w Genewie po pokonaniu Tallona Griekspoora (27) 7-5, 6-1. Serb rozpoczął mecz powoli i prawie przegrał pierwszego seta. W drugim odnalazł się jednak na tyle, by odnieść zwycięstwo.

Skrót meczu Djoković - Griekspoor
Flashscore

19:00 Magda Linette odpadła w ćwierćfinale turnieju w Strasburgu po porażce 1:6; 3:6 z Madison Keys. Czytaj więcej

18:15 Magda Linette i Madioson Keys są już na korcie. Po pięciu godzinach przerwy wracają do gry.

17:50 W końcu dobre wieści ze Strasburga. Trwa osuszanie kortu i prawdopodobnie około 18 swój mecz wznowi Magda Linette, która czeka na wznowienie gry ponad 4,5 godziny.

17:45 Niesamowity powrót Peyton Stearns (81. WTA) w Rabacie! Amerykanka przegrywała już 0:5, 30-40 w trzecim secie starcia z Lucią Bronzetti (48. WTA), ale zdołała wyjść z tej opresji i wygrała cały mecz 6:4; 4:6; 7:5. Stearns awansował do półfinału po blisko trzygodzinnym boju.

16:10 Niezwykle ciekawe mecze czekają nas w pierwszej rundzie Roland Garros. Rafa Nadal zmierzy się z Alexandrem Zverevem, a Andy Murray zagra ze Stanem Wawrinką. Hubert Hurkacz rozpocznie zmagania w stolicy Francji z kwalifikantem. Czytaj więcej

15:38 Poznaliśmy drabinkę Igi Świątek i pozostałych Polek podczas French Open. Liderka rankingu WTA zacznie zmagania od starcia z kwalifikantką, a Linette i Fręch trafiły na rozstawione Rosjanki. Sprawdź drabinkę Polek w stolicy Francji

15:25 Jessica Pegula (5. WTA) nie wystąpi podczas tegorocznego Roland Garros. Amerykanka przekazała się zabrakło jej około tygodnia, żeby móc wystąpić w Paryżu, ale będzie gotowa na sezon trawiasty oraz dalszą część sezonu. Czytaj więcej

14:50 Pierwsza rakieta Turcji zagra w głównej drabince French Open! Zeynep Sonmez (157. WTA) pokonała 7:6(5); 6:3 Janę Fett (126. WTA). Dla 22-latki będzie to inaugurujący udział w turnieju wielkoszlemowym.

14:28 Julia Riera (93. WTA) po bardzo zaciętym meczu awansowała do głównej drabinki French Open. Alexandra Eala (160. WTA) wygrała pierwszego seta 6:4, a w drugim prowadziła 2:1 z przełamaniem, ale ostatecznie nastoletnia Filipinka przegrała 6:4; 6:7(3); 4:6.

13:18 Burza i opady deszczu przerwały mecz Magdy Linette i Madison Keys w pierwszym secie przy stanie 1:4(40-40). Polka została przełamana do zera w czwartym gemie. Czekamy na wznownienie pojedynku.

12:05 Karol Filar (1412. ATP) awansował do ćwierćfinału turnieju rangi ITF M15 w Celje. 25-latek pokonał 7:5; 6:4 Oscara Jose Gutierreza (910. ATP).

08:40 Magda Linette (50. WTA) po heroicznym boju pokonała w środę Jekaterinę Aleksandrową (18. WTA) i wywalczyła awans do ćwierćfinału, gdzie jej rywalką będzie Madison Keys (16. WTA). Polka i Amerykanka wyjdą na kort jako drugie po starciu Liudmiła SamsonowaBeatriz Haddad Maia

Niestety wczoraj w Paryżu przegrała Katarzyna Kawa i pożegnała się z szansami na awans do głównej drabinki singlowego French Open. Polka zakończyła rywalizację na drugiej rundzie eliminacji