Jewgenija Rodina będzie rywalką Magdy Linette w 2. rundzie turnieju w Miami

Jewgenija Rodina będzie rywalką Magdy Linette w 2. rundzie turnieju w Miami. Polka ma z nią dobre wspomnienia
Profimedia
Jewgenija Rodina bardzo łatwo pokonała w Bernardę Perę w 1. rundzie turnieju WTA 1000 w Miami. Rosjanka wygrała 6:3; 6:4 i w nieco ponad godzinę zameldowała się w dalszej fazie. Rodina będzie kolejną rywalką Magdy Linette.

Mecz Rodiny z Perą rozpoczął się od czterech przełamań na początku spotkania. Przerwała tę serię Rosjanka, która wygrała swoje podanie przy wyniku 2:2. Pera nie zdołała tego powtórzyć i przegrała swój trzeci kolejny gem serwisowy. Do końca seta nie było już przełamań i zakończył się on wynikiem 6:3.

Druga partia rozpoczęła się od obustronnego przełamania, ale tym razem tenisistki lepiej wyglądały podczas swojego podania. Przy stanie 2:2 Rodina wykorzystała break pointa i wyszła na wynik 3:2. Od tamtej pory obie tenisistki wygrywały swoje gemy serwisowe. Rosjanka wygrała 6:4.

Bernarda Pera jest klasyfikowana na wysokim 37. miejscu w najnowszym notowaniu rankingu WTA. Rodina zajmuje w nim 369. pozycję. Rosjanka będzie kolejną rywalką Polki – Magdy Linette, z którą się zmierzy w 2. rundzie turnieju w Miami.

Obie tenisistki mierzyły się do tej pory ze sobą dwukrotnie, ale oba pojedynki miały miejsce w 2018 roku. Na nawierzchni ziemnej w Bogocie Polka wygrała 2:0, a na twardej w Tianjin Linette wygrała 2:1.