Futbol Flash: PSG świętuje mistrzostwo Francji, Sporting musi poczekać z fetą

Futbol Flash: Asysty Polaków w Niemczech, kryzys Liverpoolu i popis Górnika
Futbol Flash: Asysty Polaków w Niemczech, kryzys Liverpoolu i popis GórnikaPSG / Flashscore
Nadszedł weekend, a uwaga z europejskich pucharów, ponownie przenosi się na ligowe murawy. Aby upewnić się, że nie przegapisz najważniejszych informacji ze stadionów, miej oko na Futbol Flash, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia piłkarskie nie tylko oczami danych.

Niedziela, 28 kwietnia

23:31 Sporting Lizbona jeszcze nie może celebrować mistrzostwa Portugalii (potrzebował wygranej i jednoczesnej porażki Benfiki), ale i tak są powody do zadowolenia. Lwy przegrywały w klasyku z FC Porto 0:2 i dopiero ekspresowy dublet Viktora Gyokeresa w 87. i 88. minucie pozwolił uratować punkt remisem 2:2, ku wściekłości kibiców gospodarzy na Estadio do Dragao.

23:02 Gran Derbi na remis. Faworyzowany Real Betis nie był w stanie wygrać z odwiecznym rywalem. W 38. minucie prowadzenie z karnego dał Isco, ale Sevilla wywozi cenne 1:1 po tym, jak Kike Salas zaliczył doskonałe wejście z ławki i po kilku minutach na boisku wyrównał głową.

22:57 W bezpośrednim pojedynku o udział w europejskich rozgrywkach RC Lens Przemysława Frankowskiego uległo na Stade Velodrome 1:2 tamtejszemu Olympique Marsylia. Polak dwoił się i troił do ostatnich minut, ale nie zdołał pomóc swojej drużynie. Dla marsylczyków to świetna wiadomość – redukują stratę do Lens w tabeli do zaledwie dwóch oczek. Sang-et-Or z północy wciąż piastują szóstą pozycję dającą udział w Lidze Konferencji, ale muszą poprawić wyniki, by jej nie stracić.

Liczby meczu Marseille-Lens
Liczby meczu Marseille-LensOpta by Stats Perform

22:36 Fiorentina ma wciąż szansę uratować rozczarowujący sezon i zagrać o puchary. Okazja była tym lepsza, że Napoli zgubiło punkty, a w ostatnim meczu niedzieli Viola podejmowała coraz bliższe spadku Sassuolo. Po skromnym 1:0 w pierwszej połowie druga dostarczyła prawdziwą ucztę: w ciągu 12 minut wpadło pięć goli, z czego cztery dla Violi (rym zamierzony). Po efektownym 5:1 Fiorentina jest już tylko pięć punktów od Ligi Konferencji.

21:28 Gdy w Paryżu świętują, część niemieckiej Hesji rozpacza. W 31. kolejce Bundesligi SV Darmstadt przegrało u siebie 0:1 z Heidenheim i straciło matematyczne szanse na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Darmstadt utknęło na dnie i spada do 2. Bundesligi
Darmstadt utknęło na dnie i spada do 2. BundesligiFlashscore

21:03 Nie udało się w sobotni wieczór na Parc des Princes? Nic straconego, Paris Saint-Germain może fetować 12. mistrzostwo Francji w niedzielę! Do przypieczętowania triumfu wystarczyło jakiekolwiek potknięcie Monaco w wyjazdowym meczu z Lyonem. Tymczasem klub Radosława Majeckiego zanotował nie tyle potknięcie, co upadek na twarz. Wiceliderzy Ligue 1 wyszli na prowadzenie już w 1. minucie, by ostatecznie przegrać 2:3. Dla Lyonu to bezcenna zdobycz, przybliża Olympique do gry w Europie latem.

Fotel lidera zamurowany do końca sezonu - gratulacje dla PSG!
Fotel lidera zamurowany do końca sezonu - gratulacje dla PSG!Flashscore

20:44 Gorąco w lidze greckiej. Starcie na szczycie pomiędzy drużynami Tomasza Kędziory i Damiana Szymańskiego sprawiło, że PAOK zredukował stratę do AEK Ateny do zaledwie czterech punktów. AEK wciąż zmierza ku obronie mistrzostwa Grecji, ale porażka 2:3 w dramatycznych okolicznościach to dla liderów spory cios.

Składy i noty za mecz PAOK-AEK
Składy i noty za mecz PAOK-AEKFlashscore

19:56 W zakończonym właśnie meczu Serie A Atalanta utrzymała się w strefie pucharowej po wygranej 2:0 nad Empoli. Bardziej niż zgodny z oczekiwaniami wynik martwi kontuzja Sebastiana Walukiewicza po 20 minutach gry. Na szczęście wygląda to na uraz mięśniowy, który nie skończy się dłuższą przerwą. Oby! Równolegle AS Roma rzutem na taśmę uratowała remis 2:2 z Napoli, trzymając mistrzów Włoch poza czołówką. Nicola Zalewski i Piotr Zieliński nie zagrali.

19:36 Arsenal pozostanie dziś liderem Premier League, ale Manchester City już dyszy na karku z jednym punktem straty (i meczem zaległym). W meczu z Nottingham Forest każdy inny wynik niż wygrana Obywateli byłby sensacją. A sensacji nie ma, spokojne zwycięstwo 2:0 zapewniły gole Gvardiola i Haalanda.

19:31 Kto nie oglądał meczu Lecha z Cracovią, temu możemy tylko zazdrościć. Dość powiedzieć - nie do końca nawet żartując - że najgroźniej na bramkę Cracovii strzelali zawodnicy Cracovii. W efekcie remisu 0:0 Kolejorz co prawda chwilowo okupuje pozycję wicelidera, ale skończył mecz wygwizdany przez własnych kibiców.

Czołówka tabeli PKO BP Ekstraklasy po meczach 30. kolejki
Czołówka tabeli PKO BP Ekstraklasy po meczach 30. kolejkiFlashscore

19:09 Strze-la-ni-na! Rennes wygrywało z Brest, potem remisowało, przegrywało, potem remisowało i przy stanie 4:4 w 96. minucie padła piąta bramka dla przyjezdnych. Stade Brestois pozostaje sensacją tegorocznej Ligue 1! Warto ten zespół sprawdzić, są już o włos od przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

18:56 Co prawda nazywamy się Flashscore, ten cykl nazywa się Futbol Flash, ale nie obrazilibyśmy się na takie wieści opóźnione o cztery lata. Robert Lewandowski z zaległą Złotą Piłką za rok 2020? Nie tylko polski napastnik, my też byśmy takie rozwiązanie wzięli!

18:33 Losy Vitesse Arnhem są już przesądzone po karnym odjęciu aż 18 punktów. Spadkowicze z Eredivisie nie stracili jednak ducha walki. Dziś przegrywali 1:2 z Fortuną Sittard, by w końcówce wygrać 3:2. Piszemy o tym nieprzypadkowo – przy zwycięskiej bramce Paxtena Aaronsona asystował Kacper Kozłowski.

18:18 Almeria już zdegradowana, a Granada jeszcze nie składa broni. Dziś drużyna z dwoma Polakami w kadrze niespodziewanie wygrała 3:0 z Osasuną. Wynik może nas cieszyć tym bardziej, że asystę przy drugiej bramce zanotował Kamil Jóźwiak. Ba, lewoskrzydłowy był najlepszym zawodnikiem na boisku wg danych, a w końcówce zobaczyliśmy również Kamila Piątkowskiego.

17:15 Polonia Warszawa zapowiadała reset w meczu z GKS-em Katowice przy Konwiktorskiej. W pojedynku dawnych mistrzów Polski ze zdobywcami Pucharu Polski Czarne Koszule miały odskoczyć od strefy spadkowej i przerwać słabą serię. Jeszcze w 90. minucie warszawiacy prowadzili 1:0 z faworytami z Górnego Śląska, po czym stracili dwie bramki. Gdy myśleli, że doszło do wyrównania, gol z 98. minuty został anulowany z powodu spalonego. GieKSa po wygranej 2:1 pozostaje w czołówce i może wierzyć w awans do Ekstraklasy. Warto sprawdzić dramatyczny przebieg tego spotkania!

17:11 To nie była idealna niedziela dwóch naszych eksportowych bramkarzy. Marcin Bułka w meczu ze Strasbourgiem musiał wyjmować piłkę z siatki już w 18. minucie. Z kolei Łukasz Skorupski nie zdołał zatrzymać Martina Payero z Udinese, wpuszczając gola do szatni. Obaj mogą jednak spać spokojnie, OGC Nice odrobiło stratę i wygrało 3:1, a Bologna mimo gry w osłabieniu uratowała punkt remisem 1:1 i na razie nie straci pozycji na rzecz Romy.

17:07 Bournemouth przytrzymuje Brighton w dolnej połowie tabeli. Wisienki zaliczyły świetny mecz przed swoją publicznością, punktując braki rywali i wygrywając 3:0. Jakub Moder mecz oglądał z ławki.

17:04 To była gorąca niedziela w północnym Londynie. Arsenal prowadził już 3:0, by w końcówce walczyć o utrzymanie przewagi przy 3:2. Udało się, Kanonierzy trzymają fotel lidera Premier League! Zapraszamy na obszerne podsumowanie spotkania.

17:03 Legia musiała wygrać, by wrócić do walki o ligowe podium. Stal nie musiała nic i pierwsza połowa skończyła się remisem 1:1. Po przerwie Kapustka dał prowadzenie, a w doliczonym czasie wynik na 3:1 ustalił Rosołek. Nie brakowało kontrowersji, ten mecz będzie komentowany długo...

14:31 W Radomiu miała miejsce strzelanina na obie bramki. Zieloni schodzili na przerwę z wynikiem 0:3. Odrobili trzy gole straty, ale po drodze stracili czwartego i raz jeszcze zawodzą oczekiwania porażką 3:4, tracąc wiosną najwięcej bramek w lidze. Hat-trick goli Kurminowskiego, hat-trick asyst Chodyny i bardzo pechowy dublet asyst dla rywali Kłudki. Podsumowanie emocji tutaj.

Składy i noty za mecz Radomiak-Zagłębie
Składy i noty za mecz Radomiak-ZagłębieFlashscore

14:27 Inter Mediolan może i ma już mistrzostwo, ale nie odpuszcza. Co prawda pierwsza połowa meczu z Torino na San Siro nie zapewniła wielkich emocji, ale po czerwonej kartce dla Adriena Tameze żal byłoby nie dobić turyńskich byków. Dwa szybkie gole od Calhanoglu w 56. i 60. minucie załatwiły sprawę.

14:09 Znamy już składy na rozpoczynające się o godzinie 15 Derby Północnego Londynu w Premier League. Niestety Jakub Kiwior zacznie to spotkanie na ławce rezerwowych, ale zapowiada się naprawdę świetne widowisko.

Składy na mecz Tottenham - Arsenal
Składy na mecz Tottenham - ArsenalFlashscore

13:59 Arka Gdynia nie zostawia złudzeń. Od 0:1 pewnym krokiem przeszli do 3:1 z Resovią i trzymają się pewnie pozycji wicelidera Fortuna 1 Ligi, podtrzymując wiarę w bezpośredni awans. Przed końcem meczu co prawda stracili gola na 3:2, ale punkty zostają na Pomorzu.

12:00 Samo południe, czas przygotować się na trzeci dzień rozstrzygnięć w futbolu. W piątek na szczebel centralny wróciła niemiecka Alemannia Aachen po latach regionalnej tułaczki, Leicester City zapewniło sobie powrót do Premier League, a Salernitana pożegnała się z Serie A. W sobotę przypieczętowano spadki Sheffield w Anglii i Almerii w Hiszpanii, a FCSB pokonało zeszłorocznego mistrza i po dziewięciu latach wywalczyło mistrzostwo Rumunii. Czas na kolejne rozstrzygnięcia!

10:18 VAR szkodzi angielskiej piłce? Taką tezę w wywiadzie pomeczowym wystosował Mauricio Pochettino, który odwoływał się do wczorajszej decyzji w meczu jego Chelsea z Aston Villą, gdzie sędzia anulował bramkę na 3:2 w doliczonym czasie gry, z uwagi na faul a fazie budowania akcji, którego nikt nie zauważył w rzeczywistym czasie gry.

06:15 Leo Messi, Luis Suarez i Ben Cremaschi nie zostawili wiele z byłego bramkarza Widzewa, Henricha Ravasa w nocy z soboty na niedzielę. Inter Miami wygrał z New England Revolution 4:1 na wyjeździe, a argentyńska gwiazda ma już 9 goli i 8 asyst w zaledwie siedmiu meczach.

Sobota, 27 kwietnia

23:16 Dwa gole Aston Villi do przerwy, w tym jeden z asystą Matty'ego Casha. Później dwa gole Chelsea po zmianie stron i nieuznane trafienie w doliczonym czasie gry - sporo działo się w Birmingham w sobotni wieczór! The Blues wciąż z szansą na puchary, the Villans niezmiennie walczą o Ligę Mistrzów.

Liczby meczu Aston Villa - Chelsea
Liczby meczu Aston Villa - ChelseaOpta by Stats Perform

22:59 Komplet widowni na Parc des Princes był gotowy na mistrzowską fetę w ostatnim sobotnim meczu Ligue 1. Wystarczyło tylko pokonać outsiderów z Le Havre. Tymczasem po godzinie było 1:3 i paryżanie musieli ratować się przed drugą porażką w sezonie. Zadanie zrealizował w 95. minucie Goncalo Ramos, ustalając wynik na 3:3. Przegranej nie ma, ale i święta nie. Oczywiście PSG tytuł zdobędzie, po prostu musi jeszcze poczekać. Ile? Być może do niedzielnego wieczoru. Jakiekolwiek potknięcie Monaco przypieczętuje 12. triumf w historii, trzeci z rzędu.

22:40 Lazio ratuje honor włoskiej Serie A w sobotę. Dzięki trafieniu Mattii Zaccagniego na 1:0 w meczu z Hellasem Werona uniknęliśmy bolesnej do oglądania serii trzech bezbramkowych remisów. Zła wiadomość to wygrana kosztem klubu z Polakiem w składzie. Karol Świderski wyszedł od pierwszej minuty i choć został zmieniony po godzinie, to był jedną z jaśniejszych postaci na boisku. Skończył mecz ze skromnym dorobkiem dwóch niecelnych strzałów i dwóch kluczowych podań, po których strzelali koledzy.

22:22 Harry Kane nie składa broni. Zapytany o pobicie rekordu Roberta Lewandowskiego, widzi wciąż taką możliwość. Na trzy kolejki przed końcem brakuje mu sześciu goli do wyrównania historycznego wyczynu Polaka 41 bramek w jednym sezonie.

Dorobek Harry'ego Kane'a w obecnym sezonie
Dorobek Harry'ego Kane'a w obecnym sezonieFlashscore

22:05 Po ostatnim meczu soboty w Ekstraklasie podium jest arcyciekawe. Jeszcze bardziej interesująco może zrobić się w niedzielę, ponieważ przed nami mecze Legii (ze Stalą w Mielcu) i Lecha (z Cracovią przy Bułgarskiej).

Podium PKO BP Ekstraklasy po sobotnich meczach
Podium PKO BP Ekstraklasy po sobotnich meczachFlashscore

21:58 Raków Częstochowa wygrywa w Łodzi, ale nie zachwyca. Czy można to uznać za przełamanie? Dopiero czwarte wyjazdowe zwycięstwo przyszło po tym, jak w 15. minucie Widzew został osłabiony czerwoną kartką Marka Hanouska. Mimo to do 81. minuty łodzianie skutecznie się bronili, a mogli jeszcze wyrównać, ponieważ Raków z ponad 20 strzałów wypracował tylko 1:0.

20:28 Kiedy mówi się, że ktoś "nie umie przegrywać", zwykle oznacza to nieumiejętność zaakceptowania porażki. W przypadku Bayeru Leverkusen znaczenie trochę się zmienia, ponieważ w trzecim z rzędu meczu (a trzynastym w sezonie!) Bayer unika porażki w doliczonym czasie gry. Dziś w 97. minucie remis Aptekarzy 2:2 z ambitnym VfB Stuttgart uratował Robert Andrich.

19:57 Wojciech Szczęsny wrócił między słupki i zachował setne w barwach Juve (!) czyste kontomeczu Juventus-Milan. Jednak nie ma w tym wielkiego wyczynu, skoro Rossoneri nie oddali ani jednego strzału wymagającego interwencji. Niestety, "czyste konto" zanotował też Arkadiusz Milik. Bohater niedawnego półfinału Pucharu Włoch wszedł w drugiej połowie, ale nie zdołał strzelić gola rywalom z Mediolanu. Mecz skończył z trzema strzałami (jeden celny) i jednym kluczowym podaniem.

Liczby meczu Juventus-Milan
Liczby meczu Juventus-MilanOpta by Stats Perform

19:36 Mieliśmy gola Krzysztofa Piątka, mamy również asystę Sebastiana Szymańskiego. Polski pomocnik w 72. minucie meczu derbowego Fenerbahce-Besiktas posłał krótkie podanie, a Irfan Can Kahveci wykończył na 2:0. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Fenerbahce 2:1.

19:32 Niespodzianka! Lider Fortuna 1 Ligi pokonany w Rzeszowie. Lechia Gdańsk uległa Stali Rzeszów 2:4 i przewaga nad derbowymi rywalami w tabeli może stopnieć do jednego punktu, jeśli Arka to wykorzysta. Śledzie w niedzielę o 12:40 grają u siebie z Resovią.

19:30 Śląsk Wrocław musiał tylko wygrać z ostatnią drużyną ligi, by zbliżyć się do Jagiellonii. Tymczasem na przerwę schodził z wynikiem 0:2, a na kwadrans przed końcem przegrywał trzema bramkami. Dwa gole w doliczonym czasie to za mało, skończyło się na 2:3. Ruch ucieka z ostatniej pozycji po pierwszym wyjazdowym zwycięstwie w Ekstraklasie od siedmiu lat (!), a wrocławianie mogą do końca weekendu spaść nawet na piąte miejsce.

18:22 Nie tylko trafił już w piątej minucie meczu, nie tylko przełamał się po dwóch miesiącach bez gola, ale do tego posłał zza pola karnego taką rakietę, że palce lizać. Gdy tylko turecka telewizja opublikuje nagranie, pokażemy, jak Krzysztof Piątek zdobywa 14. gola w sezonie Super Lig. Mecz Hatayspor-Basaksehir zakończył się wygraną 2:1 klubu Polaka.

18:05 W koleżeńskim pojedynku Helik-Bielik polscy defensorzy mogą podać sobie ręce. Huddersfield remisuje 1:1 z Birmingham City, a obaj Polacy zanotowali całkiem przyzwoity występ.

17:54 Za nami już cztery sobotnie mecze Bundesligi. Bayern i RB Lipsk pokonały odpowiednio Eintracht i Borussię Dortmund. Harry Kane dołożył dwa kolejne gole, ale czy dogoni Roberta Lewandowskiego?

17:07 Pięć goli na otwarcie soboty w Ekstraklasie? To lubimy! Górnik Zabrze wywiązał się z roli faworyta i nie dał szans ŁKS-owi. Trójkolorowi wygrali 4:1 i rozpychają się łokciami w czołówce. Presja na Śląsk Wrocław i Raków rośnie, a ich mecze jeszcze dziś przed nami. Na dowód, że warto sprawdzić podsumowanie meczu, warto obejrzec skrót:

15:35 Liverpool znowu stracił punkty. The Reds odrobili straty w meczu z West Hamem i wyszli na prowadzenie 2:1, ale nie potrafili utrzymać go do końca meczu. Ostatecznie tylko zremisowali 2:2 i szanse na tytuł mistrzowski zespołu Jurgena Kloppa są już tylko matematyczne.

15:17 Niepokojące doniesienia z Włoch. Adrian Benedyczak wyszedł w wyjściowym składzie Parmy na mecz z Lecco w Serie B i już po 25 minutach doznał kontuzji, po której musiał opuścić boisko na noszach.

15:07 Bardzo dobre wieści z zaplecza Bundesligi. Łukasz Poręba zaliczył asystę przy pierwszym golu HSV na wyjeździe w Brunszwiku, po którym hamburczycy wygrali wysoko, aż 4:0. Zaledwie trzy minuty później na boisku w Kilonii gola pomógł wypracować Tymoteusz Puchacz. Jego Kaiserslautern również wygrało, przeciwko Holstein Kiel zanotowali 3:1. Obaj Polacy zagrali pełne 90 minut.

14:15 Wczoraj prezentowaliśmy wskazówki dla miłośników niespodziewanych rezultatów w oparciu o analizy 11Hacks. Dziś zapraszamy na nasz subiektywny wybór meczów ze smaczkiem, które warto śledzić. O swój wizerunek walczą Borussia, Juventus i Legia.

12:51 Spore niespodzianki w składzie Liverpoolu. Dzisiaj The Reds zmierzą się na wyjeździe z West Hamem, a Jurgen Klopp w jednym z ostatnich meczów w roli menedżera Liverpoolu zdecydował się posadzić na ławce rezerwowych Mohameda Salaha i Darwina Nuneza. Oto skład gości, mecz rozpocznie się o 13:30:

Skład Liverpoolu na mecz z West Hamem
Skład Liverpoolu na mecz z West HamemFlashscore

Piątek, 26 kwietnia

23:10 Real Madryt znów wygrywa najniższym możliwym wynikiem, ale przede wszystkim wygrywa. Gol Ardy Gulera na wyjeździe w San Sebastian zapewnił Królewskim kolejny pewny krok w drodze po tytuł mistrza Hiszpanii.

Wynik i wybrane statystyki meczu Real Sociedad - Real Madryt
Wynik i wybrane statystyki meczu Real Sociedad - Real MadrytOpta by Stats Perform

23:04 Leicester City zagra mecz 45. kolejki Championship dopiero w poniedziałek, ale już może ruszać z fetowaniem awansu. Nieoczekiwanie wysoka porażka Leeds United z londyńskim QPR (0:4) oznacza, że Lisy nie zajmą już pozycji gorszej niż druga, która daje bezpośredni awans.

Sytuacja w Championship po porażce Leeds
Sytuacja w Championship po porażce LeedsFlashscore

22:46 Grzęznące w strefie spadkowej VfL Bochum zdołało dziś wpakować trzy bramki aspirującemu do europejskich rozgrywek TSG Hoffenheim. Rywale spędzili ostatnie pół godziny na próbie remontady, ale zdołali doprowadzić tylko do 3:2. Liczba strzałów (i determinacja do utrzymania) Bochum robi wrażenie.

Liczby meczu Bochum-Hoffenheim
Liczby meczu Bochum-HoffenheimOpta by Stats Perform

22:43 Piątkowy wieczór przyniósł mecze obu finalistów przyszłotygodniowego meczu o Puchar Polski. Pogoń zanotowała remis, a Wisła Kraków ze sporym wysiłkiem poradziła sobie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, gola na 3:1 strzelając już w doliczonym czasie. Gol Podbeskidzia na 1:1 jest z gatunku tych, które nie mają prawa się wydarzyć, a jednak w Wiśle się mnożą...

22:35 Ten wynik nie ucieszy w pełni nikogo. Cóż, że bardzo dobre widowisko, cóż z czterech goli, gdy z meczu "o sześć punktów" Jagiellonia Białystok i Pogoń Szczecin wycisnęły tylko po jednym. Remis 2:2 przy Słonecznej trzyma Jagę na czele Ekstraklasy, a Pogoń - przynajmniej chwilowo - plasuje tuż za podium.

Czołówka tabeli Ekstraklasy po piątkowym hicie
Czołówka tabeli Ekstraklasy po piątkowym hicieFlashscore

21:06 Galatasaray otwiera 34. kolejkę tureckiej Super Lig od przekonującego zwycięstwa 3:0 nad Adana Demirsporem. To zła wiadomość z punktu widzenia Sebastiana Szymańskiego - jego Fenerbahce ma stratę do Galaty w walce o mistrzostwo, a w tej kolejce musi wygrać derby z Besiktasem (w sobotę o 18:00).

19:56 30. kolejka PKO BP Ekstraklasy oficjalnie otwarta. Piast Gliwice poradził sobie z Wartą Poznań, wygrywając 2:0. Choć zawodziła głównie ofensywa Warty, to słabym ogniwem w ekipie Zielonych okazał się niestety również Jędrzej Grobelny, którego błąd przypieczętował zwycięstwo gliwiczan.

Piast Gliwice - Warta Poznań: składy i noty za mecz
Piast Gliwice - Warta Poznań: składy i noty za meczFlashscore

18:10 W których meczach rozpoczynającego się weekendu można oczekiwać niespodzianek? Podpowiadają – jak co piątek – analitycy z 11Hacks. Tym razem rumieńców zestawieniu dodaje fakt, że dwa z wybranych meczów to derby, a trzeci może determinować grę w Lidze Mistrzów.

17:50 Hitem piątku w polskiej PKO BP Ekstraklasie będzie starcie Jagiellonii z Pogonią (20:30), w którym każda z drużyn będzie chciała potwierdzić swoje najwyższe aspiracje. Nikt nie strzela równie wielu bramek, więc spodziewamy się wyrównanego widowiska. Najpierw jednak skupiamy się na pojedynku Piast-Warta (18:00), w którym spotkają się dwie drużyny z rzadkimi ostatnio seriami dwóch zwycięstw z rzędu. Czyje będzie trzecie?

15:20 Gracie w Fantasy Premier League? Koniecznie sprawdźcie naszą zapowiedź przed rozpoczęciem weekendowych meczów w Anglii!