Mecz Bayernu Monachium z Unionem Berlin odwołany z powodu ekstremalnych opadów śniegu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Mecz Bayernu Monachium z Unionem Berlin odwołany z powodu ekstremalnych opadów śniegu
Allianz Arena w Monachium
Allianz Arena w Monachium
AFP
Mecz Bayernu Monachium z Unionem Berlin został odwołany – przekazała oficjalna strona mistrzów Niemiec. Ekstremalne opady śniegu uniemożliwiły przeprowadzenie meczu z gwarancją bezpieczeństwa dla piłkarzy i kibiców. 

Bayern Monachium i Union Berlin znajdują się obecnie na dwóch różnych biegunach tabeli. Bawarczycy znajdują się na drugiej pozycji, a ekipa ze stolicy jest na samym dnie, jednak tydzień temu doszło do zmiany trenera w ich zespole i stery objął Nenad Bjelica

Bawarczycy byli zdecydowanym faworytem przed tym meczem, ale spotkanie na Allianz Arenie w Monachium się nie odbędzie z powodu mocnych opadów śniegu, które utrudniają rozegranie meczu i dojazd do stadionu. 

"Mecz Bundesligi Bayernu z Unionem Berlin, pierwotnie zaplanowany na dziś na godzinę 15:30 na Allianz Arenie, został odwołany. Powodem są ekstremalne opady śniegu, które zaczęły się wczoraj wieczorem i według prognoz mają zakończyć się dopiero w sobotę wieczorem. Nawet gdyby udało się doprowadzić boisko na Allianz Arenie do stanu, który pozwoliłby na rozegranie meczu, zagrożenie bezpieczeństwa i sytuacja na drogach sprawiły, że odwołanie meczu było nieuniknione. Lawiny dachowe na Allianz Arena stanowią nieobliczalne ryzyko dla widzów. Ponadto dotarcie na Allianz Arenę jest prawie niemożliwe. Niezliczone autobusy i pociągi są odwołane, wiele dróg i autostrad jest całkowicie zamkniętych, linia metra U6, która kursuje do Frottmaning i Allianz Areny, została zawieszona. Monachijska policja zaleca, aby ludzie nie wychodzili z domów" – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu mistrzów Niemiec. 

Jeszcze nie została przedstawiona nowa data na rozegranie tego spotkania.