Znów bez zwycięstwa w Bundeslidze - Mainz walczy z sędzią i własny brakiem kreatywnościAFP
1. FSV Mainz 05 nie zdołało odnieść ważnego zwycięstwa w meczu 18. kolejki Bundesligi, w środę zremisowało u siebie z Unionem Berlin 1:1. Gospodarze z Moguncji byli zachwyceni golem strzelonym do szatni, ale na strzał Jonathana Burkhardta jeszcze przed ostatnim gwizdkiem pierwszej połowy odpowiedział Robin Gosens. Po przerwie żadna z drużyn nie przełamała impasu.

Mainz nadal miało więcej z gry w drugiej połowie, w deszczowej bitwie na MEWA Arenie. Nie udało im się jednak stworzyć żadnych klarownych okazji, przez co drużyna znad Renu wciąż ma sześć punktów straty do pierwszego bezpiecznego miejsca, które niezmiennie zajmuje Union Berlin.

Sprawdź statystyki i przebieg meczu Mainz-Union Berlin

Żywy początek z okazjami po obu stronach

Mecz 18. kolejki, który pierwotnie miał odbyć się 19 stycznia (wtedy zatrzymały go mrozy), rozpoczął się bardzo żywiołowo. Pogoda i tym razem sprawiła problemy - obfity deszcz w Moguncji spowodował duże kałuże na boisku, które wielokrotnie spowalniały piłkę.

Wyjściowe składy i noty za mecz Mainz-Union
Wyjściowe składy i noty za mecz Mainz-UnionFlashscore

Przyjezdni, którzy dziś po raz ostatni musieli radzić sobie bez zawieszonego trenera Nenada Bjelicy, lepiej poradzili sobie z pogodą na samym początku, ale Kevin Volland trafił tylko w poprzeczkę swoim doskonałym technicznie strzałem zewnętrzną częścią stopy (6. minuta). Jednak Mainz od razu szukało odpowiedzi: bramkarz Unionu Frederik Rönnow, który wrócił po chorobie, musiał w pierwszych dziesięciu minutach kilka razy wybronić groźne rzuty karne.

Wysiłki Mainz nie zostały nagrodzone

Mecz pozostawał zaskakująco atrakcyjny na coraz bardziej grząskim boisku. Nowy zawodnik Mainz, Nadiem Amiri, nie zdołał strzelić gola z rzutu wolnego (21.), a niefortunny Volland po raz drugi przetestował obramowanie, tym razem trafiając w prawy słupek (39. minuta).

Czar rzucony na bramkę Unionu prysł w doliczonym czasie gry, który został przedłużony z powodu protestów kibiców: Burkardt wyprowadził Mainz na prowadzenie po rzucie rożnym (45+8), które Gosens zniwelował strzałem z woleja (45+13).

W przeciwieństwie do otrzeźwiającej porażki 0:1 u siebie z Werderem Brema w zeszłą sobotę, Mainz pozostało bardzo groźne w drugiej połowie: Rönnow uratował się przed rezerwowym Silvanem Widmerem (52.), natomiast Karim Onisiwo stracił wielką szansę z bliskiej odległości po rykoszecie od berlińskiego Aissa Laidouniego (73.).

Wynik i statystyki meczu Mainz-Union
Wynik i statystyki meczu Mainz-UnionFlashscore

Punkt wywieziony przez Union może smakować po trudnej przeprawie, natomiast fani FSV Mainz mogą popaść w rozpacz: ich drużyna nie wygrała żadnego ligowego meczu od początku listopada, gdy odnieśli jedyne (!) dotąd zwycięstwo. Niespodziewanie ofiarą padł RB Lipsk.