USM Alger pokonuje Al Ahly i zdobywa swój pierwszy Superpuchar Afryki

Piłka nożna: Usm Algiers zdobywa Superpuchar Afryki
Piłka nożna: Usm Algiers zdobywa Superpuchar AfrykiX @USMAofficiel
Algierska drużyna pokonała Egipcjan 1:0 dzięki bramce z rzutu karnego pod koniec pierwszej połowy strzelonej przez Zinedinne'a Belaida.

Algierski klub USM Alger wygrał Superpuchar Afryki, pokonując egipskiego giganta Al Ahly 1:0 w meczu rozegranym w Rijadzie, w Arabii Saudyjskiej. Decydujący okazał się gol Zineddine'a Belaida z rzutu karnego w 43. minucie, przyznany za sporny faul w polu karnym.

Historyczne zwycięstwo oznacza pierwszy tytuł Superpucharu dla algierskiego klubu, który był solidny w obronie i dobrze radził sobie z presją ze strony wyżej notowanych przeciwników. Odporność Algierczyków ostatecznie zwyciężyła pomimo wielu dogodnych okazji dla Egipcjan, którzy dominowali przez większą część meczu.

Al Ahly mieli szansę na zdobycie dziewiątego Superpucharu, ale nie potrafili pokonać natchnionego bramkarza Oussamy Benbouta. Porażka ta zakończyła ich nadzieje na dodanie kolejnego trofeum po zdobyciu mistrzostwa Egiptu i Ligi Mistrzów CAF.