Helik trafił do siatki w pierwszej kolejce sezonu Championship, ale jego drużyna przegrałaProfimedia
Trwa kolejka inaugurująca sezon Championship. Na zapleczu Premier League rozgrywki rozpoczęły się tydzień wcześniej niż w angielskiej ekstraklasie, a w meczach rozpoczętych o godzinie 16 na listę strzelców wpisał się Michał Helik, który zdobył honorową bramkę dla Huddersfield w przegranym przez jego zespół 1:3 starciu z Plymouth.

Reprezentant Polski, który pełnił dzisiaj rolę kapitana drużyny, bardzo zaimponował trenerowi Neilowi Warnockowi. Doświadczony szkoleniowiec, który zjadł zęby na angielskiej piłce, komplementował Helika, który jego zdaniem jest obecnie najlepszym obrońcą w Championship.

Polak popisał się dzisiaj, ale pod atakowaną bramką, ponieważ w szóstej doliczonej minucie do pierwszej części gry wpisał się na listę strzelców, doprowadzając do wyrównania 1:1. Jego zespół przegrał jednak z Plymouth, ponieważ gospodarze po przerwie jeszcze dwukrotnie trafiali do siatki.

Nieco lepszy wynik osiągnęła drużyna Krystiana Bielika. Birmingham zremisowało bowiem w wyjazdowym spotkaniu ze Swansea 1:1. Reprezentant Polski nie miał udziału przy bramce, a w ostatnich sekundach meczu został napomniany żółtą kartką.