Był objawieniem mundialu w Katarze, teraz Noppert stracił miejsce w bramce Heerenveen

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Był objawieniem mundialu w Katarze, teraz Noppert stracił miejsce w bramce Heerenveen

Andries Noppert po meczu przeciwko AZ
Andries Noppert po meczu przeciwko AZProfimedia
Andries Noppert popełnił rażący błąd przeciwko AZ Alkmaar w miniony weekend, a trener Kees van Wonderen zdecydował się z niego zrezygnować - poinformował we wtorek Leeuwarder Courant.

W krótkim czasie Noppert przeszedł od beznadziejnej sytuacji bez kontraktu do stałego miejsca pod poprzeczką Oranje na mistrzostwach świata 2022. Wysoki bramkarz niespodziewanie został pierwszym strażnikiem Go Ahead Eagles w styczniu 2022 roku i pokazał się z najlepszej strony, co sprawiło, że jego trener Van Wonderen zdecydował się zabrać go latem do ukochanej drużyny z dzieciństwa, Heerenveen.

W Heereveen Noppert zaliczył kolejny znakomity sezon. 29-letni napastnik miał nadzieję na dobry ruch w lecie, ale pomimo udanych mistrzostw świata w swoim portfolio, nie było konkretnego zainteresowania. Doprowadziło to do sporego rozczarowania bramkarza, który od tamtej pory jest całkowicie bez formy.

Według statystyk, Andries Noppert popełnił już pięć istotnych błędów w Eredivisie w tym sezonie, które doprowadziły do zdobycia bramki przez przeciwnika. Wszyscy inni bramkarze popełnili maksymalnie dwa. Kibice domagali się tego od jakiegoś czasu, ale teraz trener zdecydował się pozbawić go miejsca w wyjściowym składzie. Mickey van der Hart będzie bronił bramki fryzyjskiego klubu w najbliższej przyszłości.

W ciągu roku Noppert przeszedł od ławki rezerwowych w Go Ahead do pierwszego obrońcy Oranje na mistrzostwach świata, ale ponad rok po prestiżowym turnieju finałowym ponownie stał się drugim skrzypkiem średniaka z Eredivisie.