Hiszpania kończy kwalifikacje do Euro zwycięstwem 3:1 z Gruzją. Kontuzja Gaviego

Hiszpania kończy kwalifikacje do Euro zwycięstwem 3:1 nad Gruzją. Kontuzja GaviegoAFP
Hiszpanie wygrali 3:1 z Gruzją w ostatnim niedzielnym meczu grupy A kwalifikacji do Euro 2024. Bramki dla gospodarzy zdobyli Robin Le Normand i Ferran Torres oraz Luka Lochoshvili, który strzelił gola samobójczego.

Hiszpanie, którzy mieli już zapewnione pierwsze miejsce, zdobyli 21 punktów po siedmiu zwycięstwach w ośmiu meczach, przegrywając tylko z zajmującą drugie miejsce Szkocją, która również zakwalifikowała się już do mistrzostw Europy i zakończyła rozgrywki grupowe z 17 punktami po remisie 3:3 z Norwegią.

Gruzja zajęła czwarte miejsce z ośmioma punktami, trzy za trzecią Norwegią, podczas gdy Cypr uplasował się na ostatniej pozycji, przegrywając wszystkie mecze.

Hiszpania objęła prowadzenie w czwartej minucie, gdy po dośrodkowaniu Torresa z rzutu wolnego z lewej strony pochodzący z Francji Le Normand zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach La Roja.

Gruzja wyrównała sześć minut później po szybkim kontrataku i prostym wykończeniu napastnika Khvichy Kvaratskhelii, a Hiszpania otrzymała kolejny cios kilka chwil później, gdy pomocnik Barcelony Gavi opuścił boisko we łzach z powodu kontuzji kolana.

Statystyki spotkania Hiszpania - Gruzja
Statystyki spotkania Hiszpania - GruzjaFlashscore

Gospodarze odzyskali prowadzenie 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy dzięki główce Torresa, a w 72. minucie gruziński zawodnik Lochoshvili wpakował piłkę do własnej siatki.