Pierwsze siedem zespołów awansowało do 1/8 finału Pucharu Polski

Pierwsze siedem zespołów awansowało do 1/8 finału Pucharu PolskiPAP
Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Korona Kielce, Stal Rzeszów, Warta i Lech Poznań oraz trzecioligowa Carina Gubin awansowały we wtorek do 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski.

Piłkarze Górnika Zabrze po dogrywce pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2:1. Pierwszoligowiec wyszedł na prowadzenie w 23. minucie po goli Dawida Ryndaka. W 37. minucie wyrównał Adrian Kapralik. Pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał pomocnik Górnika Filipe Nascimento. Po regulaminowym czasie gry było 1:1. W dogrywce zwycięską bramkę zdobył 13-krotny reprezentant Polski Paweł Olkowski.

Warta Poznań rozbiła na wyjeździe 4:0 trzecioligową Stal Brzeg. Najpierw piłkę do własnej bramki skierował Jakub Kowalski. Potem na listę strzelców wpisali się Wiktor Kamiński i dwukrotnie Stefan Savic.

Gdy wydawało się, że w starciu Termaliki Bruk-Bet Nieciecza z Piastem Gliwice dojdzie do dogrywki, Michael Ameyaw w doliczonym czasie gry strzelił gola na 1:0 po podaniu Miłosza Szczepańskiego.

Stal Rzeszów od 62. min grała w osłabieniu z Puszczą Niepołomice, gdy Łukasz Góra otrzymał drugą żółtą kartkę. Pierwszoligowiec utrzymał jednak jednobramowe prowadzenie, które dało trafienie reprezentanta Luksemburga - Sebastiena Thilla.

Piłkarze trzecioligowej Cariny Gubin sprawili kolejną niespodziankę, pokonując 1:0 drugoligową Stal Stalowa Wola. Bohaterem meczu okazał się być zdobywca jedynej bramki - Wiktor Nahrebecki. W poprzedniej rundzie klub z czwartego poziomu rozgrywek wyeliminował drugoligową Radunię Stężyca.

Korona Kielce po dogrywce wygrała w Książenicach z drugim zespołem Legii Warszawa 4:2. Gole dla rezerw legionistów strzelili Lindsay Rose i Adam Ryczkowski z rzutu karnego, a dla koroniarzy - Dawid Błanik i Mateusz Czyżycki. W dogrywce dwie bramki na wagę awansu zdobył Martin Remacle.

W ostatnim wtorkowym spotkaniu Pucharu Polski piłkarze Lecha Poznań pokonali w Bydgoszczy miejscowego Zawiszę 4:0. Pierwszego gola strzelił Filip Szymczak. Tuż przed przerwą z rzutu karnego podwyższył Kristoffer Velde. W drugiej połowie dwukrotnie dla "Kolejorza" trafił 20-letni napastnik Filip Wilak. Mecz na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka oglądało 14 tysięcy kibiców.

Na czwartek zaplanowano trzy mecze Pucharu Polski. Cracovia Kraków podejmie Zagłębie Lubin, ŁKS Łódź Raków Częstochowa, a GKS Tychy Legię Warszawa.