Real Mallorca długo stawiał opór Barcelonie. Zadecydowała fantastyczna bramka Yamala

Yamal strzelił jedynego gola w meczu.
Yamal strzelił jedynego gola w meczu.Profimedia
W piątkowym meczu wstępnym 28. kolejki hiszpańskiej La Liga, Barcelona odniosła minimalne zwycięstwo 1:0 nad Realem Mallorca i wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. Wygraną efektownym golem zapewnił Lamine Yamal.

Gospodarze meczu mogli objąć prowadzenie już w 24. minucie, ale Ilkay Gündoğan nie wykorzystał z rzutu karnego. Do piłki podszedł Niemiec, gdyż Robert Lewandowski wszedł na plac gry dopiero w 61 minucie. Bramkarz Dmitrović obronił dziewiątą jedenastkę od początku sezonu 2019/20, to najwięcej w ligach Top 5.

Outsider długo stawiał opór i zachowywał czyste konto pomimo przewagi Barcelony zarówno w grze, jak i w strzałach, ale w 73. minucie doskonałym strzałem w okienko popisał się Lamine Yamal. Młodzian strzelił gola po raz czwarty w tym sezonie ligowym i jedynym trafieniem w meczu przesądził o zwycięstwie swojej drużyny.

Bramkarz gospodarzy Marc-André ter Stegen zaliczył swój 400. występ w barwach Blaugrany, co wśród zawodników spoza Europy udało się tylko Messiemu (778) i Alvesowi (408). Pierwsze spotkanie w tym sezonie pomiędzy obiema drużynami zakończyło się remisem 2:2, ale Mallorce nie udało się strzelić gola w obu pojedynkach w poprzedniej kampanii.

Statystyki meczu FC Barcelona - Real Mallorca
Statystyki meczu FC Barcelona - Real MallorcaOpta

Ostatni raz dokonała tego w sezonie 2000/01. Trener gości Javier Aguirre mierzył się z Barcą po raz 29. w swojej karierze, ale wygrał tylko dwa razy. Barcelona przeskoczyła Gironę w tabeli na drugim miejscu i ma pięć punktów mniej niż liderujący Real Madryt. Obaj rywale mają jednak przed sobą weekendowe spotkania.