Will Still pozostaje na stanowisku trenera Stade de Reims do 2025 roku

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Will Still pozostaje na stanowisku trenera Stade de Reims do 2025 roku
Will Still
Will Still
Profimedia
Kontrakt trenera Reims, Willa Stilla, został przedłużony do 2025 roku – poinformowała w czwartek oficjalna strona klubu, przed ostatnim meczem sezonu Ligue 1 przeciwko Montpellier.

Belgijski szkoleniowiec, który został sprowadzony jako tymczasowy trener po zwolnieniu Oscara Garcii, prowadzi Stade de Reims od 13 października, a jego pobyt na ławce trenerskiej do końca sezonu został potwierdzony w listopadzie, teraz podpisał nowy kontrakt z klubem do 2025 roku.

Do tej pory Belg, który nie posiada niezbędnej licencji do bycia głównym trenerem, pojawiał się na liście jako asystent. W efekcie klub musiał płacić karę w wysokości 25 tysięcy euro za każdy mecz, dopóki jego trener nie zdobędzie cennego sezamu.

W tym sezonie 30-letni trener zaliczył przekonujący start, naznaczony w szczególności serią 19 meczów bez porażki w lidze, która trwała od października do marca. Jednak Reims, które w pewnym momencie miało szansę na awans do europejskich pucharów, osłabło pod koniec sezonu i obecnie zajmuje dopiero 11. miejsce w tabeli.

W przyszłym sezonie do Willa Stilla na ławce Reims dołączy jego młodszy brat, 26-letni Nicolas, który został mianowany asystentem. Pozostali asystenci, Samba Diawara i Alberto Escobar, pozostaną na swoich miejscach, podobnie jak trener bramkarzy Thomas Trochut.